Domů » Bleskovky » Microsoft Lumia 550: S minimem výkonu vás sveze po sítích LTE

Microsoft Lumia 550: S minimem výkonu vás sveze po sítích LTE

Posledním představeným smartphonem s logem Microsoftu je Lumia 550. Podle číselného označení je jasné, že se nejedná o trhače asfaltu, ale o samotný chvost smartphonového porfolia. Z čelní strany je však dnes představeným vlajkovým modelům dost podobná, ačkoliv díky 4,7″ displeji je o něco menší. 

  

Vlastně by se dalo říci, že se jedná o mírně ořezanou Lumii 640. Tím největším ústupkem je asi procesor, ačkoliv i pod čtyřjádrovým Snapdragonem 210 poběží systém Windows 10 Mobile slušně, potíž nastane u 3D her. Procesor se opírá o 1 GB operační paměti, vnitřní úložiště disponuje kapacitou 8 GB a lze jej rozšířit paměťovou kartou do velikosti až 128 GB.

 
Hlavní fotoaparát s autofokusem a přisvětlovací LED diodou je schopen pořizovat snímky o maximálním rozlišení 5 megapixelů, čelní kamerka s optimalizací pro Skype má nabídnout 2 Mpx. Telefon potěší podporou sítí LTE na všech u nás používaných frekvencích. Nabíjení 2 100 mAh baterie probíhá standardní microUSB nabíječkou, má být ale rychlejší než je běžné.

  

Operačním systémem je Windows 10 Mobile, a to včetně integrované personální asistentky Cortany. Lumia 550 bude prodávána za cenu 139 dolarů, což je v přepočtu asi 3 400 korun bez DPH. K dispozici bude v černé, bílé, červené a modré barvě. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Může mi někdo vysvětlit, proč tenhle model vůbec existuje? To nemohli místo něj připravit aktualizaci na Windows 10 pro některý starší, stejně vybavený? Pochopil bych, kdyby představili vyšší střední třídu, ta ve Windows Phone/Mobile stále není (a ne, Lumia 830 se S400 a 1 GB RAM opravdu není vyšší střední třída).

  • Martin Alexandr

   Ten mobil existuje aby si ho mohli koupit lidi kterym staci low-end. A windows 10 bude i pro starsi Lumie

  • lowendů s Windows Phone jsou tři sedínky. Proč další? Vždyť jsou všechny skoro stejné, tu 4,7″, tady 5″, někde přidáme 200 mAh na baterce, jinde uberele, ale pořád je to skoro to samé. Proč vyrábět další hardware, když ten už tu je?

   „Ten mobil existuje aby si ho mohli koupit lidi kterym staci low-end“ – takoví si mají možnost vybrat z mnoha existujících Lumií, které mají dostat W10. Tak proč dělat další?

  • Mobilů z vlastní stáje moc nemají-řeč už je o Microsoftu a ne Nokii :-)

  • kocicak: L550 je telefon postaveny na unifikovane HW platforme, kterou nabizi i jinym vyrobcum jako BLU, Kazam atd. (jejich telefony prijdou pozdeji), proto pro MS nebylo moc namahave uvest na trh „novy“ model.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).