Domů » Bleskovky » Microsoft aktualizoval YouTube aplikaci pro Windows Phone na základě požadavků Google

Microsoft aktualizoval YouTube aplikaci pro Windows Phone na základě požadavků Google

Microsoft aktualizoval YouTube aplikaci pro Windows Phone, která v minulosti čelila kritice Googlu; ten dokonce požadoval její odstranění z Windows Phone Store. Vydání nové aktualizace okomentovala tisková mluvčí společnosti: „Microsoft aktualizoval YouTube aplikaci pro Windows Phone, která by měla řešit problémy s omezením videa a offline přístupem, na které si Google stěžoval minulý týden. Byli jsme s Google v kontaktu a budeme nadále věřit, že obě společnosti dokáží spolupracovat na tvorbě aplikace, z které benefitují naši společní zákazníci, partneři a poskytovatelé obsahu.“

 

Aktualizace následuje požadavek Google, aby Microsoft YouTube aplikaci zcela odstranil z Windows Phone Store. Googlu vadila chybějící podpora reklam a možnost stahování videí. Microsoft odpověděl, že rád reklamy přidá, pokud to Google umožní skrze API rozhraní. Aktualizace přidaní reklam nezahrnuje, pouze jednoduše odstraňuje možnost stažení obsahu YouTube z nabídky. Úsměvné je, že aktualizace vyšla na den přesně, kdy Google stanovil hranici pro odstranění aplikace.

David Podzimek

12 komentářů

 1. sakra… tak tohle byla ta aktualizace, to jsem ji neměl instalovat… :/

 2. Vtipné je, že společně s aktualizací youtube, která download znemožnila se ve stejný okamžik přihlásila o aktualizaci i app MetroTube, která ho naopak díky update umožnila :-) :-)

 3. Hnz (neregistrovaný)

  tak to nebudu aktualizovat, uvidím jak to dlouho vydrží :)

 4. Tak a je to tu. Aplikace už je nedostupná a MS pracuje s Googlem na verzi, která bude obsahovat reklamy.. Dostupnost v řádu týdnů.. :(

  • Kdyby šlo jen o reklamy, tak mi to asi nevadí, ale problém je, že asi nedostane MS stejně přístup k API, které nejsou veřejné a budou opět muset využít jen dostupný API, takže funkce bude velmi okleštěná, někde se mluví o tom, že opět půjde o webovou verzi a nikoliv o plnohodnotnou aplikaci, prozatím má být do oběhu znovu vypuštěna „aplikace“ odkaz, která přesměruje na mobilní youtube.

  • Naštěstí zatím funguje metrotube i supertube..

 5. moze niekto ten XAP uploadnut?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).