Meziroční prodeje 5G telefonů raketově vzrostly, u Vodafone tvoří většinu

vodafone 5G

Ačkoli sítě 5. generace stále nejsou natolik rozšířené, jako třeba LTE, do budoucna se tato situace bezesporu bude zlepšovat. Operátor Vodafone nechce ponechat nic náhodě a nejenže rozšiřuje pokrytí 5G na našem území, ale také prodává čím dál tím více chytrých telefonů s podporou sítí 5. generace.

Aktuálně představují telefony s podporou technologie 5G už 60 % mobilů, které Vodafone v Česku prodá. Číslo koresponduje i s tím, že Vodafone dál navýšil pokrytí sítí 5G, v jejímž dosahu už je celých 60 % populace. Počet prodaných telefonů s podporou 5G sítí za leden až listopad 2021 narostl v meziročním srovnání u Vodafonu o 1782 %, tedy téměř dvacetkrát. Během letošního listopadu se navíc podíl prodaných 5G telefonů dostal k 60 procentům. To znamená, že většina lidí už si koupí takový telefon, který 5G podporuje.

Vodafone 5G
Šedesát procent prodaných telefonů u Vodafone je kompatibilní s 5G

„V prodejích telefonů se nemůžeme zdaleka porovnávat s největšími e-shopy, například v listopadu jsme celkově prodali desetitisíce mobilů. Přesto jde už o velký vzorek, který ukazuje jasný trend směrem k 5G. Navíc prodeje rostou navzdory omezeným dodávkám na trhu, na který dopadá nedostatek komponent u většiny dodavatelů elektroniky,“ popisuje Jakub Králík, manažer portfolia koncových zařízení Vodafonu.

Ceny 5G telefonů začínají už na 5,5 tisících korun, což hraje v rozšiřování nové technologie důležitou roli. Aktuálně u operátora Vodafone probíhá vánoční kampaň slevy až 5 000 korun na zařízení a dříve už Vodafone upravil tarify Neomezený Basic a Neomezený Super, v rámci kterého si zájemci mohou aktivovat každý měsíc zdarma datové zrychlení na maximum. Neomezenou rychlost mohou využít vždy tři libovolné dny v měsíci.

Vodafone pokrývá sítí 5G přes 60 procent populace

Už v listopadu Vodafone navíc motivoval zákazníky, aby vrátili svůj vysloužilý telefon. Kdo ho odevzdal na pobočce Vodafonu od 15. do 29. listopadu, získal tak slevu na nákup nového zařízení až do výše 2 000 korun. I v těchto zvýhodněných nákupech dominovaly 5G telefony, starý telefon přineslo a slevu využilo téměř 500 zákazníků.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku