Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » V nově vybudované části metra na trase A si z tunelu zavoláte i připojíte k rychlému internetu

V nově vybudované části metra na trase A si z tunelu zavoláte i připojíte k rychlému internetu

Po dlouhých letech čekání konečně započalo pokrývání tunelů pražského metra rádiovou sítí. Jako první si z tunelu zavoláte či připojíte k internetu na nově vystavěném úseku metra na lince A, konkrétně mezi stanicemi Bořislavka a Nemocnice Motol. Zde včera v noci proběhla první měření kvality sítě – v optimálních podmínkách technici naměřili pro technologii 2G rychlost do 250 kb/s, pro 3G do 20 Mb/s a pro LTE do 35 Mb/s. Jak sami operátoři dodávají, šíření signálu v tunelech metra na trase ná je zatím spuštěné pouze ve zkušebním provozu.


Ilustrační obrázek

Společnosti Cetin, T-Mobile a Vodafone rovněž na konci listopadu uzavřely dohodu o pokrytí stanic a tunelů metra signálem 2G, 3G a LTE v pilotním úseku trasy C Muzeum – Roztyly.  Firmy podepsaly smlouvy o výstavbě a provozu mobilní sítě a smlouvu o pronájmu optické sítě. V té době také byla zahájena jednání s Dopravním podnikem hlavního města Prahy. Právě společnost Cetin bude řešit pokrytí pro operátora O2.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Parada, do Prahy dorazila vec v jinych zemich bezna…

 2. Menty (neregistrovaný)

  Snad to nebude trvat věčně. Jsem docela zvědav na stanice s velkou koncentrací lidí, zejména pak Florenc a I.P.Pavlova, jak to tam posviští.

  PS: Konečná „áčka“ se jmenuje Nemocnice Motol, ne Motol, to je ale spíš detail.

  • uni (neregistrovaný)

   Stanice mají signál již dlouho, že jde o tunely. Za mě osobně žvanící lidé ve vlacích nechybí, bez netu se aspoň vezme ke čtení něco jiného než fb@spol….

  • htcjirka (neregistrovaný)

   UNI: +1

  • Menty (neregistrovaný)

   Stanice mají signál, to je pravda, ale v drtivé většině případů pouze Edge, a přes ten toho moc člověk nenajde. A LTE minimálně ve stanicích určitě ocením, kolikrát člověk hledá navazující spoj přes idos apod.

  • jbem (neregistrovaný)

   UNI: jj, všichni co maj mobilní internet tam čtou jen FB, takže můžou číst i knížku. Opravdu se s mobilním internet nedá dělat nic jinýho, než číst FB. A telefon je pro telefonování taky na houby, takže místo mobilu obecně by si mohli vzít knížku. A metro je celý na houby, protože místo jízdy někam by mohli sedět doma a číst knížku. Takže já si v metru místo prohlížení mapy, nebo domlouvání místa schůzky raději vezmu knížku. Sice budu v prdeli až vystoupím a budu to muset řešit pak… Mě fascinuje tahle starost o to, co ostatní dělají na svým mobilu. Si čti knížku, noviny, dopis, whatever a ostatní ať si čtou co chcou, ne? Třeba fb&spol, je to jejich věc…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel