Sledujte nás na YouTube

MeteoMapy: Mějte přehled o počasí s novou aplikací pro iOS (zdarma)

MeteoMapy je nová praktická aplikace pro iPhone a iPad, která přináší řadu zajímavých funkcí. Zobrazí nejen aktuální srážky nad Českem, ale i jejich předpověď na následující hodinu. Nechybí ani údaje o teplotách, větru, srážkách nebo stavu počasí. MeteoMapy umožňují sledovat vývoj počasí téměř v reálném čase. Data jsou aktualizována každých 10 minut. Aplikace je navíc zcela zdarma. Zde je kompletní výčet funkcí, kterými MeteoMapy disponují…

  

Srážky a jejich předpověď

Aplikace na mapě zobrazí aktuální srážky nad Českem s přesností až 1 km. Nechybí ani předpověď jejich vývoje na následující hodinu. Přesně tak poznáte, kdy přeháňka dorazí přímo do vašeho města.

Údaje z meteostanic

Na mapě jsou dostupné údaje z více než 100 meteorologických stanic. Meteorologické stanice zaznamenávají teplotu, vítr, srážky ale i vlhkost nebo tlak vzduchu. U každé stanice je v grafu uveden vývoj teploty. 

Blesky 

V případě bouřek aplikace zobrazí i místa, kde uhodil blesk. Na základě radarového snímku potom poznáte, jak se bude bouřka nadále vyvíjet. 

Meteozprávy 

Aplikace zobrazuje informace o počasí přímo od uživatelů, kteří sledují počasí v daných místech.

Nové snímky každých 10 minut 

Radarové snímky jsou na mapě aktualizovány každých 10 minut. Vývoj počasí tak můžete sledovat téměř v reálném čase a déšť nebo sněžení vás již nikdy nepřekvapí.

Aplikace je dostupná zdarma na App Store. Další informace najdete na oficiálních stránkách.

Michal Javůrek

3 komentáře

 1. fore (neregistrovaný)

  A novy mapy pro Iphone sou venku :D Dokonce maji i live street view :P

  Snad se nikdo neurazi.

 2. Kubík Kašpar (neregistrovaný)

  Jednoduchá otázka.

  Vážně je “předpověď na hodinu dopředu” takový důvod, abych přestal používat originální aplikaci ( [odkaz] ), a přešel na tuto ?

 3. Písk (neregistrovaný)

  Vypadá to hezky, hlavně kamery – chyběla mi nějaká databáze kamer na iPhone

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *