Domů » Bleskovky » Mercedes Concept EQG: elektrické „géčko“, za které by se nestyděli ani Návštěvníci

Mercedes Concept EQG: elektrické „géčko“, za které by se nestyděli ani Návštěvníci

Mercedes-Benz je další značkou, která se směle pouští do elektrifikace svého vozového portfolia. V rámci IAA Mobility show v Mnichově nyní představila koncept elektrického SUV s označením Concept EQG, které vychází z legendárního Mercedesu Třídy G.

Mercedes Benz Concept EQG 01
Tvary původního Mercedesu Třídy G se nezapřou

Ačkoliv jsme se zatím nedozvěděli žádné konkrétní informace ohledně dojezdu, kapacity baterií nebo výkonu motorů, zcela jistě víme, že půjde o čtyřkolku s masivními 22″ koly. Informací opravdu není mnoho, jedná se tedy spíše o designovou studii, která by mohla ukázat, jakým směrem se bude vývoj ubírat.

U EQG se počítá s dvoutónovým barevným provedením. Zajímavým designovým prvkem je také podsvícená maska, kterou už jsme mohli vidět i u jiných modelů populární německé značky.

Concept EQG – The G-Class Will Turn Electric

Ačkoliv ještě nevíme, kdy přesně půjde EQG do prodeje, patrně bude mít hojnou konkurenci. Na poli elektrických vozů s terénními schopnostmi bude chtít uspět nový Hummer od General Motors nebo také Rivian, který se začne prodávat ještě v letošním roce. Další kus koláče pak bude chtít urvat i Ford se svým elektrickým modelem Bronco.

Mercedes-Benz Třídy G byl vždy více o luxusu a statusu než o zdolávání extrémních terénů. Podobné zaměření tedy můžeme čekat i u jeho elektrického nástupce EQG. Dá se očekávat, že nový model bude doslova nacpaný nejmodernější technikou a tomu bude také odpovídat jeho cena.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).