Domů » Bleskovky » Meizu MX3 oficiálně: 128GB paměť, osm jader, kvalitní fotoaparát a nízká cena

Meizu MX3 oficiálně: 128GB paměť, osm jader, kvalitní fotoaparát a nízká cena

Čínský výrobce Meizu v našich končinách příliš známý není, některé jeho výrobky jste ale na českém trhu mohli spatřit pod značkou Emgeton. Jeho nejnovější model s označením MX3 má pak hned několik vlastností, kterými může zaujmout. Tou první je možnost vybrat si z variant s 16/32/64/128GB interním úložištěm (aktualizováno: podle oficiálních stránek výrobce to vypadá, že se 128GB verze nakonec prodávat nebude). Nedostatek paměti tak zřejmě mnoho uživatelů trápit nebude. Dále je tu velmi kvalitní zvukový čip od společnosti Wolfson, jenž se pyšní zkreslením pouhých 0,002 % a vylepšenou redukcí šumu. Nechybí ani tři mikrofony pro co nejkvalitnější záznam zvuku.


Novinka Meizu MX3 vypadá velice elegantně 

Stydět se novinka rozhodně nemusí ani za hardwarovou výbavu. Srdcem telefonu se stal osmijádrový procesor Samsung Exynos 5410 Octa známý třeba z jedné z variant Samsungu Galaxy S4 (recenze) doplněný o 2 GB operační paměti.


K fotografování poslouží osmimegapixelový čip od Sony se světelností f/2.0, ultrarychlou stabilizací obrazu a možností vyfotit až dvacet snímků za vteřinu. Meizu také slibuje, že se telefon díky speciálnímu dvouvrstvému vnitřnímu uspořádání nebude na povrchu zahřívat.

 

Ani z hlediska konektivity není Meizu MX3 příliš co vytknout. Nechybí WiFi, Bluetooth 4.0, GPS či NFC. Výrobce se také chlubí speciální anténou umožňující znatelně lepší příjem signálu, než u běžných smartphonů. 5,1palcový displej od Sharpu nabídne neobvyklý poměr stran 15:9 v kombinaci s rozlišením 1080 x 1800 px. Výdrží nejspíše MX3 neohromí, nabídne totiž akumulátor s kapacitou 2400 mAh, což vzhledem k náročnému hardware není nijak vysoká hodnota. Hmotnost se udržela na přijatelných 143 gramech a tloušťka činí 9,2 milimetrů.

Operační systém Android 4.2 bude obohacený o nadstavbu Flyme 3.0, která má poměrně výrazně zasahovat do vzhledu systému a rovněž nabídne řadu bonusových funkcí, které u čistého Androidu nenajdeme. Novinka bude dostupná od poloviny září v Číně, o mezinárodní dostupnosti ale prozatím nepadlo ani slovo. Cenovka začíná na 410 USD (cca 8 000 Kč bez DPH) a za nejvyšší 128GB variantu zaplatíte 650 USD (zhruba 12 640 Kč bez DPH).

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
EarL
Anonym
EarL

To je ale ohromná kopie iPhone.

blikcvak
Anonym
blikcvak

A víte co? Mě je to celkem u zadele. Vypadá to na super stroj s výbornou cenovkou. ( Dnesk už se kopíruje naprosto vše, takže tyhle poznámky začínají ztrácet smysl [ jen apple si furt pojede svou] )

Martin P. (neregistrovaný)
Anonym
Martin P. (neregistrovaný)

Výborná cenovka? Za co? Dacie by měla taky výbornou cenu pokud by měla stejný objem kufru jako VW ?

Kde máte poslední verzi Android OS? Kde je LTE? Podporuje i Evropskou verzi 3G protokolů nebo jen Čínský derivát? Kde je podpora Glonas atd…

Cenovka začíná na 410 USD za verzi 16GB bez slotu na paměťovou kartu je hodně. Ta cena je bez CLA a DPH a jen s roční zárukou. Takže tady čekejte tak 12000,-

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

v Číně nikoho Evropské sítě nezajímají frajere… A cena je brána taky pro Čínu, tak co sem pleteš CLO (v článku je jasně napsáno že mezinárodní dostupnost se neřeší). Je třeba si uvědomit že existuje i svět za kopcem Horní-Dolní, a tam nikoho nezajímáš :-)

Martin P. (neregistrovaný)
Anonym
Martin P. (neregistrovaný)

To Petr: O já zapomněl, chápu. My ubozí lidé v Evropě. Je to tu hrozné , Číňany sem posílají za trest. Závidím Vám ten čínský blahobyt, ochranu zákazníka, výborné pracovní podmínky a super čisté životní prostředí.

Obdivuji že se tak zahazujete a s námi ubohými Evropany. A jste vůbec ochoten s námi komunikovat a čtete tak podřadné media jako smartmania.

uni
Uživatel
uni

Petr: No dobře, ale k čemu mi je, že v Norsku mají skvělou cenu na lososí filety, když já tady mám 5x větší cenu. Je mi fakt u zadele, že tam někde je skvělá cena, když já na ni běžnou cestou nedosáhnu. Musím brát cenu tu, kterou mám tady na krámě, kdejaké ceny po světě mi jsou k ničemu.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

Ani jeden z vás zjevně nepochopil článek, ten pouze informoval o smartphonu, který se začíná prodávat, a podle aktuálních informací i bude prodávat POUZE v Číně, tak proboha nebrečte, že u Vás na krámu nebude k dostání. U nich taky nemaj Kofolu…

O ničem jiném ten článek není, nemá tedy smysl rozebírat konektivitu pro EU/US trh, ani nějaké CLA….

Já chápu že se vám ten telefon líbí a je vám líto že tady nebude, mě taky, ale o tom tenhle článek nebyl ;-)

mceza
Anonym
mceza

Mě se teda nelíbí. Až si budu chtít koupit telefon s designem iPhonu (a že kromě toho tlačítka to je úplně celý iPhone), tak si koupím iPhone a ne Meizu :D

Martin P. (neregistrovaný)
Anonym
Martin P. (neregistrovaný)

To Petr: Tak v tom případě jste byl kdo něco nepochopil Vy ten první. Moje reakce byla na nick blikcvak, který napsal …Vypadá to na super stroj s výbornou cenovkou… možná pro Číňany , ale my jsme v EU.

dresin (neregistrovaný)
Anonym
dresin (neregistrovaný)

Tyhle flamewary ještě frčí?

SkopiX (neregistrovaný)
Anonym
SkopiX (neregistrovaný)

to Martin P. na co je poslední verze androidu? u těhle strojů přijde stejně co nevidět. Ale i tak, radši starší android a aby jel plynule, než co nejnovější ale neodladěnej… LTE u nás nepoužiješ (čest vyjímkám) a pokud, tedy POKUD by to šlo do evropy, tak tu určitě podpora 3G bude… a Glonass? kdo ho potřebuje? to jen rusáci, zavedli zákon že kdo nemá glonas bude platit jakousi daň… btw. četl jste si někdy popis smartmanie? „Váš průvodce světem chytrých zařízení“ nevím, možná sem slepej, ale kde tam máte to vaše že jsme v EU resp „váš průvodce světem… Číst vice »

blikcvak
Anonym
blikcvak

Martin P:

Proč 8 jádro když slavný iphone má 2 jádro

Proč 2GB ram když iphone má 1GB

Proč 128GB paměť když iphone má 64GB

Proč 5.1″ displej když iphone má 4″

Proč 2400 mAh baterii když iphone má 1 420 mAh

Chlape, měl by jste se přesunout do reality. A že nemá poslední android? 4.2 Vám je málo? Kolik strojů má dnes 4.3? Vaříte z vody a ještě dost špatně.

uni
Uživatel
uni

Hele, to rozlišení, není to nějaký nesmysl s odečtenou systémovou lištou nebo něco podobného, co se občas objeví? Neříkejte mi, že ted displej má fyzicky 1800px…

mceza
Anonym
mceza

Odpovídá to poměru 16:9

GreenArrow
Anonym
GreenArrow

15:9, ne 16:9, poměr stran hojně používaný u lumií, viz 1280×768