Domů » Bleskovky » Meizu MX3: Chystá se aktualizace na Android 4.4 doplněná o nové prostředí Flyme 4.0

Meizu MX3: Chystá se aktualizace na Android 4.4 doplněná o nové prostředí Flyme 4.0

Čínská společnost Meizu představila nejnovější verzi uživatelského prostředí Flyme 4.0 a zároveň potvrdila, že update bude dostupný i pro smartphone Meizu MX3, který se prodává také v České republice (recenze). Aktualizační balíček by měl být dostupný v následujících měsících formou OTA aktualizace.

Nové prostředí Flyme 4.0 staví na Androidu 4.4 (KitKat) a přináší čistější design se spoustou drobných změn. Ty nejznatelnější jsou především u typu písma a grafiky uživatelského prostředí. To ještě více reflektujte aktuální trendy moderního „flat“ designu bez zbytečného stínování a nejrůznějších přechodů.

Flyme 4.0 přichází s přepracovaným rozhraním fotoaparátu. V aplikaci je k dispozici široká škála manuálních režimů. Mezi nimi nechybí panoramatický nebo makro mód. S fotoaparátem je nyní možné snímat QR a čárové kódy. Po pořízení snímku je například možné změnit zaostřenou oblast fotografie a provádět množství dalších dílčích úprav. Pokud si chcete prohlédnout některé ukázky nové verze prostředí, mrkněte se na oficiální stránky Meizu.

Nový Flyme 4.0 nabídne také zcela nové vestavěné bezpečnostní centrum, které chrání telefon, potažmo uživatele před viry a malware. Zároveň v sobě integruje funkci pro čištění interní paměti telefonu a nástroj pro přidělování uživatelských práv. Z předchozí verze si Flyme 4.0 přináší také vestavěnou funkci pro vyhledání ztraceného či ukradeného zařízení pomocí GPS s možností dálkové správy a smazání dat.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. pekne ze sa nechaju insipirovat ako vsetci od iphonu ale stale vidno ze je to len lacny android, tie niektore animacie prechody atd…snad to v Lkovej verzii uz bude konecne jak zo sucasnosti…uvidime

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).