Domů » Bleskovky » Meizu M5 oficiálně: Barevný sympaťák se čtečkou otisků prstů a nízkou cenou

Meizu M5 oficiálně: Barevný sympaťák se čtečkou otisků prstů a nízkou cenou

Čínská společnost Meizu představila nový smartphone, jehož cena by mohla naznačovat příslušnost v těch úplně nejnižších řadách, avšak pohled na specifikaci dokazuje, že v Číně dokáží vyrobit za málo peněz velké množství muziky.

meizu-2Meizu M5 je smartphone s 5,2″ HD displejem, který poměrně příkladně vyplňuje čelní stranu – postranní rámečky jsou sympaticky tenké, a ani pod a nad displejem se s místem příliš neplýtvalo, zvláště pak, když se na bradě nachází oválné tlačítko se zabudovanou čtečkou otisků prstů.

m5

Nad displejem se kromě sluchátka nachází selfie kamerka s rozlišením 5 Mpx, fotoaparát na zadní straně nabídne 13 Mpx, fázové ostření a duální LED. Záda telefonu o rozměrech 147,28 × 72,8 × 8,15 mm jsou vyrobena z polykarbonátu a budou nabízena v atraktivních barvách – zelené, bílé, zlaté, modré a černé.

Výkon telefonu obstarává osmijádrový procesor MediaTek MT6750 spárovaný se 2 nebo 3 GB operační paměti. Vnitřní úložiště eMMC 5.0 pak bude nabízeno v kapacitách 16 nebo 32 GB, hybridní slot navíc nabídne možnost rozšíření o paměťovou kartu. Telefon podporuje sítě LTE, avšak výpis podporovaných pásem zatím neznáme. O výdrž se stará akumulátor o kapacitě 3 070 mAh, operačním systémem je Yun OS s grafickou nadstavbou Flyme UI.

meizu

Meizu M5 se začíná prodávat v Číně za cenu 699 CNY (asi 2 600 korun bez DPH) za verzi s 2 GB RAM a 16 GB pamětí, vybavenější model přijde na 899 CNY (3 300 korun bez DPH). O mezinárodní dostupnosti zatím nemáme informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. LTE pomiňme, prostě std. Jinak lowend displej (jeho vlastnosti budou skutečně bída), lowend SoC, lowend flash, lowend materiál, atd. Lowend cena. Čtečka bude pravděpodobně k vsteku. Upřímně nějak nevím, co na tom vyzdvihnout, snad jen to, že si ho nekoupíme. To ani tisíce dalších. O co de?

  • Ty si mykáš? Myslím si, že spousta lidí nehodí ego přes mobil, prostě ho jen používají a až nejde tak ho vyhodí.
   Navíc za ty peníze je solidně vybavený – není to top managerský mobil, ale pro normální použití to asi bude.
   Osobně se mi „líbí“ jak všichni hodnotí něco, co neměli v ruce a neměli to na vyzkoušení ani jeden den.
   Ale je to MEIZU, tak to bude shit, kdyby to bylo brandované pod jiným výrobcem, tak to se to hned bude hodnotit jinak…
   Teď trochu odbočím. Seděl jsem v hospodě a vedle u stolu sedělo asi 5 +/- dvacetiletých a všichni se zaobírali mobilama – velice horlivě. Přál bych vám vidět ty jejich výrazy jak k nim servírka ironicky hlasitě pronesla: „Tak co chlapci, zase ji měříte?!“..
   Teď se to u nás nese pokaždé, když někdo začně řešit mobily.
   Takže chlapci, běžte si změřit mobily :-)

 2. Máš pravdu Libore!!!
  Koupit si foun za 25 tisíc jen proto, abych machroval s ukousnutým jablkem?
  A v důsledku do toho čučel 15 hodin denně na stupidní příspěvky rádobykamarádů na xichtbůku a jiných soc. sítích!
  Je to opravdu fajn doba, kdy se hodnota člověka měří velikostí a značkou mobilu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).