Domů » Bleskovky » MediaTek Helio X30 oficiálně: 10 jader, výkonná grafika a až 8 GB RAM

MediaTek Helio X30 oficiálně: 10 jader, výkonná grafika a až 8 GB RAM

Tchajwanská společnost MediaTek dnes představila nový vlajkový čipset, který bude pohánět ta nejvýkonnější mobilní zařízení příštího roku. Jedná se o pokračovatele čipů Helio X20 a X25, stejně jako u těchto modelů vsadil MediaTek na deset procesorových jader, avšak tentokráte vyrobených moderním 10nm FinFET procesem od TSMC.

mediatek-cip

Procesorová část se skládá ze čtyř jader Cortex A73 o taktu 2,8 GHz, čtyř jader Cortex A53 s taktem 2,2 GHz a dvou jader A35 s taktem 2 GHz. Grafickou část zajišťuje čtyřjádrová jednotka PowerVR 7XT, která má nabídnout dostatečné množství výkonu pro virtuální realitu. Čipset si poradí i s 8 GB RAM (LPDDR4 POP 1600 MHz) a s fotoaparátem o rozlišení až 40 Mpx (záznam videa v maximálním rozlišení 24 Mpx). Modemová část podporuje LTE Cat. 12.

Očekává se, že první zařízení s tímto čipsetem dorazí na trh v druhé polovině příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. dakr1 (neregistrovaný)

    …záznam videa v maximálním rozlišení 24 Mpx. Coze? Nema tam byt 4K video?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).