Domů » Bleskovky » MediaTek Helio P25: procesor střední třídy s podporou duálních fotoaparátů

MediaTek Helio P25: procesor střední třídy s podporou duálních fotoaparátů

Tchajwanská společnost MediaTek dnes představila osmijádrový čipset série Helio P, který cílí především na telefony s duálním fotoaparátem. Nově vyvinutý procesor má být poměrně levný, čímž přispěje k rozšíření duálních fotoaparátů do telefonů střední třídy.

Helio P25 navazuje na procesory Helio P10 a Helio P20 a kombinuje podporu duálního fotoaparátu s nízkou spotřebou energie. Jeho devízami jsou také HDR, rozostření (bokeh) a rychlé ostření. Čipset podporuje fotoaparáty s maximálním rozlišením 24 Mpx, anebo dvojici 13Mpx čipů v případě duálního fotoaparátu.

gsmarena_001

V pouzdru procesoru se nachází osm jader Cortex-A53, která tikají na frekvenci 2,5 GHz a grafický čip Mali-T880 pracující na frekvenci 900 MHz. Výhodou dále je, že MediaTek nasadil 16nm výrobní proces, čímž docílil oproti starším procesorům až 25% úspory energie. Samozřejmostí je také podpora 6GB paměťových modulů RAM a LTE. V prvních telefonech se čipset objeví už v prvním čtvrtletí letošního roku.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. K tomu …má být poměrně levný, čímž přispěje k rozšíření duálních fotoaparátů do telefonů střední třídy… …nebo taky z opačné strany těžko levný CPU nižšía ž střední třídy budete osazovat do telefónů vyšší třídy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).