Domů » Bleskovky » MediaTek Dimensity 800 přinese podporu 5G do levnějších smartphonů

MediaTek Dimensity 800 přinese podporu 5G do levnějších smartphonů

Dimensity 1000, který nabízí obrovský výkon a nativní podporu sítí 5G. Druhou položkou se bude chlubit i levnější čipset Dimensity 800, který zástupci MediaTeku poodhalili v Pekingu na rychlém brífinku pro novináře.

dimensity

Dimensity 800 má být přímou konkurencí pro „sedmičkové“ Snapdragony, tedy mobilní čipsety vyšší střední třídy. Podporu 5G dodá čipset Helio M70 představený na začátku letošního roku; ten nabízí maximální stahovací rychlost 4,7 Gbps a odesílání dat rychlostí až 2,5 Gbps. Kompletní odhalení Dimensity 800 proběhne v druhém lednovém týdnu na veletrhu CES v Las Vegas.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).