Domů » Bleskovky » Mate X se odkládá. Huawei si nechce „zničit reputaci“ jako Samsung

Mate X se odkládá. Huawei si nechce „zničit reputaci“ jako Samsung

Huawei odsunul na září premiéru velmi očekávaného ohebného smartphonu Mate X. Ten měl být původně na trh uveden již v červnu, nyní se mluví o září.

Jako důvod k odkladu se přímo nabízí spor s USA, kvůli němuž Huawei dost možná přijde o možnost používat Android a produkty amerických firem. Podle oficiálního vyjádření Huawei však tentokrát jde o něco jiného – nechtějí opakovat debakl Samsungu.

Nepřehlédněte – Huawei Mate X: nadčasová skládačka s ohebným displejem (první dojmy)


„Nechceme si zničit reputaci“

Mluvčí společnosti Huawei americké televizi CNBC sdělil, že odklad je přímou reakcí na nepovedené představení konkurenčního Samsungu Galaxy Fold. Ten se prvním uživatelům začal téměř ihned porouchávat. Huawei tak prý radši volí „obezřetný přístup“.

Mluvčí ve zjevné narážce na Samsung řekl, že nechtějí představit „produkt, kterým by si zničili reputaci“. Je sice poněkud diskutabilní, jestli Galaxy Fold zničil reputaci Samsungu, určitě ji však moc nevylepšil.

Otázkou však je, nakolik jde opravdu o skutečný důvod odkladu. Není totiž úplně jasné, jestli Huawei bude moci použít v Mate X operační systém Android. Přístroj sice byl představen ještě před zařazením společnosti na „blacklist“, nicméně podle informací Wall Street Journal Huawei stále tuto otázku s Googlem řeší.

Huawei je sice dle vlastního vyjádření připraven představit v případě nutnosti Mate X s vlastním OS, ovšem tímto tvrzením si nejsme tak docela jisti. Dosavadní informace o Ark OS totiž říkají, že se ještě nejedná o úplně finální produkt. A představení superprémiového smartphonu s nedodělaným OS by mohla být pro reputaci společnosti o dost větší rána, než nucené stažení Galaxy Fold.


Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

No vtipné na tom je to, že v současné situaci jakákoliv negativní informace na Huawei je těžký killer značky. Právě kvůli serverům jako Smartmania, které jdou po každé takové zprávě jak slepice po flusu a drží si tak své publikum stále high na umělých kauzách. Každý fanoušek Huawei může být teď vďečný za tu možnost dostat se do kůže iOvce.

Janek
Anonym
Janek

Snaha o vyváženou informaci jaksi nevyšla. Firma Huawei do zkušebního provozu vydala 1 000 000 zařízení s novým vlastním operačním systémem. Hovořit o nedodělku, je jaksi mimo mísu, dokud nebudou známé výsledky ze zkušebního provozu. Rovněž zvěsti o nepřipravenosti Máte X, je fikce, při představení výrobků se každý mohl přesvědčit, že je funkční, možná by bylo dobré dat ho do rukou těm, kteří mají za úkol ho zničit a pak vydat zprávu, jak je to špatné. Z historie je zřejmé, že i nejlepší firmy často při uvádění nových výrobků selhaly a některé výrobky se ani na trh z toho důvodu… Číst vice »

Dealler
Uživatel
Dealler

Těžko si můžeš zničit něco, co už nemáš.