Domů » Bleskovky » Máte nápad jak změnit svět? Laboratoř Nadace Vodafone otvírá další kolo přihlášek

Máte nápad jak změnit svět? Laboratoř Nadace Vodafone otvírá další kolo přihlášek

 

Víte co mají společného mobilní aplikace pro schizofreniky R-Itareps, webová a mobilní aplikace pro zlepšení veřejného prostoru Lepšímísto.cz a mobilní navigační systém pro chodce se sníženou schopností orientace a pohybu Naviterier? Všechny se úspěšně probojovaly do finále 3. ročníku akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone a budou tak reprezentovat Českou republiku na konferenci pro společensky prospěšné projekty Social Capital Markets v americkém Silicon Valley. A příští rok na jejich místě nebo ve skvělé společnosti alumni předchozích ročníků můžete být právě vy a váš nápad.

Lab_header_seda

Do programu i tento rok vstoupí 20 projektů vybraných odbornou porotou. Po měsíci rozhodnou mentoři o 10 nejlepších, každý z nich získá 15 000 Kč na ověření řešení nebo spolupráci s expertem, a postupují do užšího výběru akcelerátoru. Po 4 měsících porota rozhodne o 3 finalistech, kteří získají odměnu 50 000 Kč a další měsíc budou za pomoci mentorů a konzultantů dokončovat svá řešení. Na slavnostním večeru bude na jaře 2017 vyhlášen vítězný projekt, který si odnese 350 000 Kč.

Lab_header_1000x336px_w-03

Po dobu šesti měsíců budou mít vybrané programy k dispozici podporu formou experimentů, konzultací a workshopů s mentory a konzultanty z oblastí sociálních a komerčních podniků, z akademického sektoru, a také ze společnosti Vodafone. Obsahovou část zajišťuje Impact Hub Praha – inspirativní pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání, působící také v Brně a Ostravě. Akcelerátor je určen všem projektům, které prostřednictvím technologií – dat, sítí webových a mobilních aplikací pomáhají maximalizovat pozitivní dopad na společnost nebo životní prostředí, nehledě na obor či stádium, ve kterém se projekt nachází.

Do programu je možné se přihlásit do 26. 9. 2016 na laboratornadacevodafone.cz.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).