Domů » Bleskovky » Marketplace se zřejmě přejmenuje na Windows Phone Store

Marketplace se zřejmě přejmenuje na Windows Phone Store

Při příležitosti spuštění Windows Phone Dev Centra (náhrada za App Hub pro vývojáře), který obsahuje spoustu vylepšení a nových funkcí, Microsoft zřejmě nenápadně prozradil, jak se bude s příchodem Windows Phone 8 označovat Marketplace.

 

V rámci sjednocení názvů by se totiž obchod s mobilními aplikacemi měl jmenovat Windows Phone Store. Je to celkem logický krok; v klasických Windows 8 se obchod s aplikacemi bude jmenovat Windows Store. Teď už jen vyřešit, jaký název dostane uživatelské rozhraní Metro.

 

Zdroj

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Nevěřím, že se obchod pro desktopová Windows bude jmenovat Windows 8 Store. Nebo to budou s každou verzí přejmenovávat?

  Už to začíná smrdět Nokií a jejím slavným OVI…

  • Máte pravdu, zřejmě to nebude „Windows 8 Store“, ale „Windows Store“ (a to samé „Windows Phone Store“), verze by v tom neměly hrát roli – v bleskovce jsem to upravil (díky).

 2. gaspic (neregistrovaný)

  nechápu proč nenechaj to Marketplace, mnohem hezčí název než „ňákej WPStore“.

 3. Koukam ,ze posledni dobou porad nejake prejmenovani je primo hitem..

  • Ano a Microsoft a Nokia v tom vedou. Zejména ta Nokia přejmenovává modelové řady tam a zase zpět a přejmenovává služby jak na běžícím pásu… :D

 4. Jeste je tu moznost Marketplace pro stare WP7 a WPStore pro WP8.

  • Což je nesmysl. Proč by to dělali? Stejně tak, jako můžeš u WP7 aplikací nastavit region, tak není problém nastavovat typ telefonu. Takže je to zbytečné.

 5. A revoluce prichazi,nyni si muzete stahnout aplikaci z Windows Phone Store do vaseho PC,nakopirovat napriklad na sd kartu(u novych zarizeni s WP8) a rovnou instalovat.Muzete mit pekne zazalohovany xap,pro pripad, ze by opet aplikace zahadne zmizela z vaseho seznamu zakoupenych aplikaci jako se tomu stalo v posledni dobe.

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).