Domů » Bleskovky » Mapy od Apple ještě mají co dohánět, občas působí jako „umění chaosu“

Mapy od Apple ještě mají co dohánět, občas působí jako „umění chaosu“

Mezi Apple a Google panuje jisté napětí, asi jako mezi všemi giganty snažící se uzavřít uživatele ve svém ekosystému. Jedním z produktů této rivality jsou mapy společnosti Apple. Podobný produkt vyžaduje léta vylepšování a na začátku se nevyhne množství chyb, které konkurence za léta zlepšování odstranila. Mapy od Apple se dají označit za uspěchaný produkt a dokonce se za problémy CEO společnosti Tim Cook veřejně omluvil.

 

Přesto se dá k nedostatkům přistupovat s nadhledem. To udělal i Peter Norrby, který je designérem a grafikem. Zveřejnil na svém Flickr účtu řadu obrázků, které označil jako „mapglitch“. Jedná se o nasbírané obrázky z Apple map složené dohromady. Tvoří jedinečnou scenérii, kterou nemůžeme označit jinak než chaos. Sám autor říká, že se nesnaží zesměšnit mapy od Apple, ale jednoduše se mu obrázky líbí. Více obrázků naleznete na Flickr profilu autora.

  

David Podzimek

7 komentářů

 1. Doma léta používám SmartMaps, venku když už, TomTom. Žádný problém nemám, jsem spokojen a roky mi to slouží. Vaše problémy…:-)

 2. To letadlo je fakt dobré :-D opravdu to působí umělecky :-)

 3. Martin (neregistrovaný)

  To je teda des.

 4. Opět mi zmizel zcela nezávadný příspěvek? To maže David Podzimek nebo kdo? Vždyť jsem ho tam ani nekritizoval…

  Mazání příspěvků je pánové (ať už to dělá kdokoli) opravdu ubohé…

  • Tvůj příspěvek si pamatuju, závadný nebyl. Holt nejdeš s většinou a s kolektivním záměrem, musíš se připravit na trest :-)

  • Prispevek si tez pamatuji,byl zcela v poradku,proc byl smazan,je zahadou..

 5. Hmmm, obrazky jsou to pekne, zvlast ten zabavny park:).

  Daleko vetsim chybou jsou mizerne satelitni podklady Apple map v nekterych statech (vcetne CR) – nizke rozliseni, mraky atp. Ve srovnani s tim jsou zminene obrazky naprosta banalita.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).