Domů » Bleskovky » Mapy.cz zlepšují navigaci. Upozorní na překročení rychlosti a navedou řidiče do pruhů

Mapy.cz zlepšují navigaci. Upozorní na překročení rychlosti a navedou řidiče do pruhů

Aplikace Mapy.cz je oblíbená zejména mezi turisty, už dva a půl roku je však možné využívat ji i jako automobilovou navigaci. A právě na navigování se tvůrci aplikace zaměřily v posledním updatu.

mapy

Největšími novinkami je navigování v jízdních pruzích a informování o překročení maximální možné rychlosti. Navigační hlasy nyní znají více pokynů, navigace navíc umí nově pracovat se současnými systémy MGRS a OLC. Brzy se navíc můžeme těšit i na tmavý režim, který je příjemnější v nočních hodinách.

Mapy.cz
Mapy.cz
Autor: ‪Seznam.cz a.s.‬
Cena: Zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Mapy.cz je zrovna aplikace,která se mi moc líbí,několikrát jsem jí vyzkoušel a spokojenost.

  • Co se týče turistického navigovani tak pecka. Na kole, pěšky používám často.

 2. Ještě by to chtělo tmavý režim.

 3. Marek Studnicka

  Tmavý režim má dle článku přijít v příští aktualizaci.

 4. Mapy cz jako navigace ?

  • Evidentne jsi to nikdy nezkusil..

  • Nikdy jsem jim nepřišel na chuť, preferuji když je potřeba hledám firmu, kontakt a tak a garmin offline ona neví pouze Google Mapy.

  • Mapy.cz jsou zejmena na turistiku, tak fakt Google mapy a ani Garmin se nechyta. Na klasiku pouzivam placeny Navigon v kombinaci s Here, kde jsou firmy i kontakty. Google Mapy jsou vesmes odpad a sama reklama a vnucovani a spiclovani.

  • Vzhledem k tomu, ze mapy.cz jsou v zahranici temer nepouzitelne a i v CR jsou Google mapy proste lepsi – viz jak pise Tedy nebo zive informace o zacpach.. Na druhou stranu mi fakt prijde obdivuhodny, ze zatim Seznam Googlu v CR ustal.

  • lukss71: Mapy.cz mají v zahraničí unikátní mapový klíč na openstreetmaps a v ČR je Google mapa úplně zoufalá, tak jako v mapě nemá dopravní situace moc co dělat. Aneb neplést mapu a navigaci.

  • Nezapomeň, že navigace se rozděluje také na pěší, kole a automobilovou.

 5. Chtěl bych vidět, jak někdo jezdí podle Google maps po ČR na kole.

  • Přesně tak, leda sebevrah nebo blázen.

  • na kole mozna ne, ale na lodi jo. a ted pride ta vychytavka – mapy.cz umi spocitat trasu po vode ;) google.maps ani jina bezna navigace to nesvede. pouzivam uz par sezon, kdyz jedu vodu, mam prehled, za kolik tam dojedu aktualnim tempem, umim si spocitat trasu na dalsi dny etc

 6. Piripiri : Čemu se směješ, jako jelito?

 7. Z pohledu turisty jsou třeba tyto mapy lepší, mě zkrátka služby a mapy Google plus.provazanost.kde se seznam opravdu zatím nechytá,vyhovují mnohem více.
  Ono Špiclovani dnes kvůli cíleně reklamě, děla každý poskytovatel a reklamy na cokoliv při používání mapy a případně navigace v Google Mapy jsem si nikdy nevšiml,můžeš prosím něco konkrétního?

  • V čem by se měl Seznam chytat s provázaností? V systému si ty určuješ, co je výchozí mapová aplikace. Asi ano, Mapy.cz dost možná nedostaneš na Android WearOS (který u nás není uvedený) a do Android Auto, ale min. doposud to nebyla primárně navigační aplikace a ani nadále nebude (do příchodu 3D).

  • Ne Uni já hovořil o provázanost Google Služeb jako celku ač to sem nepatří

  • Tak mapy.cz mají v sobě databázi z firmy.cz, myslím že se tam objevuje i nějaký obsah z stream.cz, apka se otevírá při volání adresy z jejich prohlížeče, co tak z hlavy…. Takže ne že by tam nebylo provázání.

  • Ale jo Uni něco tsk je mě ale když to tak názvu „ekosystém služeb“ by Google vyhovuje hnohem více a některé služby jsou víc než užitečné, do map přispívam často také poznatky, fotkami recenzemi mám status místní průvodce ony to čas od času nabízejí samý a když mám chvilku podělím se a pomáhám je zlepšovat.
   No ale k navigaci jako takové, dřív taky nebyly 60-70y a také to šlo stejně tak mobily.
   Já se bez navigace dokáží obejít ale současně vymoženosti beru jako užitečné pomocníky.
   Ti co jezdili timhke co si nechal přes oceán někdo dovézt, se také spoléhal pouze na mapy a stejně jak já teď to zvládli
   [odkaz]

  • Nerozumět řeči tvého kmene. Ale asi jsme se nic nedozvěděli o té provázanost.

  • Tak pointu si asi pochopil, ale přesto se za překlepy omlouvám.

 8. Používám mapy.cz každý den na rozvoz zboží a musím říct, o dost lepší než Google mapy.

  • A to jako v čem?

  • Martine ano je v nich seznam firem od nich a plno dalšího, každá mapa má to své.
   já vysloveně seznam mapy nezatracuji klidně někdy zkusím ale na ty od G jsem zvyklý a vyhovují mi, notabene je používám opravdu zřídka když se mi něco nedaří nalézt na garminovi (pracuji také v rozvozu)

 9. Navigácia v mapách.cz je veľmi zrádna. Narazíte na uzavierku a môžete odstaviť auto a pracne hľadať obchádzku. Inak vás stále naviguje cez neprejazdnú cestu. Pár krát sa mi to stalo v Prahe, potom cestou po CZ a došli mi nervy. Musel som si doinštalovať gmaps. Navigácia bez online dopravných info vie pekne naštvať. Takže navigácia gmaps a turistické mapy mapy.cz. Aj v zahraničí sa mi osvečili.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).