Domů » Bleskovky » Mapy.cz přidávají další nástroje pro boj s koronavirem

Mapy.cz přidávají další nástroje pro boj s koronavirem

Oblíbená turistická navigace Mapy.cz do sebe před několika týdny integrovala nástroj sloužící ke zpětnému dohledání kontaktů s nakaženými obyvateli nemocí COVID-19. Činí tak na základě sledování polohy uživatelů, kterou si dobrovolně aktivovalo více než milion z nich. Mapy.cz nyní v rámci nové aktualizace dostávají další funkce související s pandemií této nebezpečné nemoci.

mapy cz

V aplikaci si nově můžete nově nechat zobrazit průběžné statistiky nakažených a vyléčených ve vašem okrese, a také průběžná data z monitoringu – počet setkání a počet rizikových setkání. Pokud již svoji polohu v rámci této iniciativy sdílíte, aplikace vám prozradí, jak dlouho tak činíte.

Mapy.cz mají také po aktualizaci spotřebovávat méně energie a na telefonech Xiaomi má být opravena funkce Stopař.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Ještě, že mám „před Covid“ nesprasenou verzi.

  2. Tak jenom čekám, kdy do toho přidají i kuchařku. Bo se to může hodit. Z malé aplikace běžící na všech telefonech, se stala nafouklá problémová obluda.

    • Jako vždy. Nejsou jediní. Pro dobro uživatele vše. Nakonec uživatel končí. Třeba jako já u Locus map.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).