Malá, ale příjemná změna: Gmail nově zvládne streamovat video přílohy

Americká společnost Google přináší do své emailové služby Gmail dlouho očekávanou funkci. Až do teď bylo nutné veškerá videa, která uživatel obdržel v příloze, nejdříve stáhnout do počítače, a až poté je otevřít v programu pro média. Nově integrovaná novinka nyní odstraňuje tyto dva kroky včetně nutnosti mít aplikaci třetí strany, která zvládne stažený soubor otevřít.

gmail_logo

Nově je totiž možné videa v příloze streamovat bez nutnosti jejich stahování. Po kliknutí na soubor se otevře přehrávač podobný YouTube, kde bude možné nastavit kvalitu, hlasitost, posouvat se po videu, či odeslat jej do zařízení Chromecast. Novinka prozatím funguje pouze v desktopové verzi Gmailu a ke všem uživatelům by se měla dostat během následujících několika dní, přičemž možnost stáhnout si přílohu samozřejmě zůstává dostupná i nadále.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. bb (neregistrovaný)

    On někdo posílá videa mejlem?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *