Domů » Bleskovky » Majitelé smartphonů OnePlus hlásí problémy se zvukem při připojení sluchátek

Majitelé smartphonů OnePlus hlásí problémy se zvukem při připojení sluchátek

Někteří uživatelé starších smartphonů OnePlus si v posledních týdnech na fórech výrobce, stránky XDA Developers nebo Redditu stěžují na podivný problém se zvukem ve sluchátkách – konkrétně se jim v kabelových sluchátkách prohazuje pravý a levý kanál, přičemž nezáleží na tom, jestli používají sluchátka třetí strany, nebo oficiální příslušenství společnosti. Problém se podle všeho týká hlavně řady OnePlus 7, byl však zaznamenán i u tři roky starého telefonu OnePlus 5.

OnePlus 7Pro 2
OnePlus 7 Pro (ilustrační obrázek)

Výše uvedené prohození kanálů znamená, že zvuk, který by mělo slyšet pravé ucho, se ve skutečnosti přehrává v uchu levém. Při poslechu hudby „to“ nemusí být tak patrné, při sledování videí nebo hraní však ano. Zvláštní je, že problém se projevuje pouze u drátových sluchátek, při použití bezdrátových je podle všeho vše v pořádku.

Někteří uživatelé problém vyřešili instalací mediálních přehrávačů, jako je populární VLC, které umožňují obrácení kanálů, jiní tím, že zvuk poslouchají v režimu mono. Společnost webu Android Police sdělila, že se problémem zabývá, takže zanedlouho by mohlo být k dispozici oficiální řešení (v podobě aktualizace, pokud se jedná o softwarový problém).

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).