Domů » Bleskovky » Novinky od Applu: 12″ MacBook do konce dubna? 13″ a 15″ model v červnu

Novinky od Applu: 12″ MacBook do konce dubna? 13″ a 15″ model v červnu

Spousta uživatelů tajně doufala, že Apple na jarní konferenci představí novou generaci MacBooků. Celá akce se však točila pouze kolem čtyřpalcového iPhone SE a 9,7“ iPadu Pro. Podle serveru DigiTimes.com bychom se ale měli dočkat v létě. Jeho důvěrné zdroje prozradily, že konec druhého čtvrtletí bude ve znamení ultratenkých MacBooků s úhlopříčkami 13 a 15 palců. A už za měsíc bychom se mohli dočkat nové generace 12″ MacBooku.

12″ MacBook v dubnu?

Server 9to5Mac.com totiž analyzoval System Image Utility v OS X Server, ve kterém našel zmínku o 12″ MacBooku s označnením Early 2016. A právě tento název Apple používá pro produkty, které jsou představeny v první třetině roku, což znamená, že bychom se nejpozději do konce dubna měli dočkat nástupce dvanáctipalcového ultratenkého modelu, jehož první generaci jablečný gigant loni představil (ano, to je ten MacBooku s jedním USB-C konektorem, do kterého veškeré další příslušenství musíte připojovat skrze dudukci).

MacBook_redukceBez redukce z USB-C si u 12″ MacBooku jednoduše neškrtnete. Dostane druhá generace více portů?

Nástroj System Image Utility slouží k vytváření OS X instalačních sestavení, díky kterým se pak urychluje instalace operačního systému na větší počet zařízení. A právě v tomto seznamu se s předstihem objevil 12″MacBook. Záměr Applu to určitě nebyl, ale nenápadně se tím prozradil termín představení druhé generace tohoto tabletu.

12MacBook_2016

Změn v designu se zřejmě nedočkáme, inovovat by se měl především hardware. Dočkat bychom se tak mohli procesoru Intel Core M SkyLake, který je výkonnější a úspornější než Core M Broadwell použitý v současné generaci, kterou mimochodem s oblibou používá náš šéfredaktor Jirka Hrma, jelikož je to pro něj ideální pracovní nástroj na cesty.

13″ a 15″ modely pravděpodobně během června

Druhý kvartál končí 30. června, což nepřímo naznačuje oficiální debut při příležitosti akce WWDC 2016. Nové MacBooky mají údajně sdílet stejný designový jazyk jako 12“ MacBook a nabídnout tenčí konstrukci než současné MacBooky Air. Nemusíme ovládat věštecká umění, abychom si do skládanky dosadili, že půjde o další generaci MacBooku Air. Je ovšem otázkou, jak na tom bude konektorová výbava. Pokud se podíváme na profil MacBooku, je těžké si představit jeho další ztenčení při zachování plnohodnotných USB portů.

smartmania_01Ilustrační obrázek

Je také velice pravděpodobné, že nepůjde o MacBooky Air, nýbrž o rozšíření modelové řady 12“ MacBooku. MacBook Air by tím pádem obsadil pozici nejdostupnějšího počítače od Applu, což by mohlo vyústit k celkovému zvýšení prodejů.

Největší otazník visí nad MacBookem Pro, jehož konstrukce se od roku 2012 nezměnila. Pokud Apple bude chtít zachovat status profesionálního nástroje, ztenčování by nedávalo příliš velký smysl. Změny tak můžeme očekávat pouze pod kapotou, kam se nastěhují nové procesory Intel z rodiny Skylake, nová generace Thunderbolt portu a USB-C.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments