Domů » Bleskovky » Má vaše letadlo zpoždění? Google to zjistí dříve než aerolinky

Má vaše letadlo zpoždění? Google to zjistí dříve než aerolinky

Jestliže pravidelně létáte, jistě jste se setkali se zpožděním. Ačkoli aerolinky se snaží své pasažéry informovat včas a co nejdříve je to možné, Google je chce všechny trumfnout. Nyní umí Google nejen vyhledávat a sledovat letecká spojení, ale zvládne také předpokládat zpoždění díky svým algoritmům.

Nicméně to není všechno. Nejen, že Google dokáže předpovědět zpoždění vašeho letu dříve než letecké společnosti, ale také vám ukáže i pravděpodobné příčiny zpoždění – jako například počasí. Jako zpožděný označí algoritmus takový let, u kterého si je jistý alespoň z 80 procent. Druhou novinkou je vyhledávání cen letenek pro třídu economy se všemi poplatky navíc. Tato funkce je ovšem dostupná pouze pro tři americké společnosti – American, Delta a United Airlines.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Jo a kde to najdu? Nebo to je nějaká aplikace?

  • Funguje to tak, kdyz primo do google zadas cislo letu
   Google pak zobrazuje info o tomto letu na prvnim miste vysledku vyhledavani – funguje i pro csa a dalsi.

   Pokud zadas cislo letu spiˇolecnosti, kde je podporavana tato predikce, bude zobrazena i ta.

  • Nicmene zajimal by me zdroj informace o tom zpozdeni – vyhledavani letu umi google uz leta, a nikde jsem nenasel info o tom, ze opravdu zpozdeni takto odhaduje, protoze normalne ho bere z internich systemu aerolinek.

   Jinak nenechte si nabulikovat na nos, ze to vi driv, nez letecke spolecnosti. Odpoved je prosta – ne, nevi.

 2. Take by me zajimalo kde to najdu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).