Cena:

Luxusní elektromobil Lucid Air konkurující Tesle zná svou cenu. Levný není

S rostoucím zájmem o životní prostředí a snahou o jeho zachování pro další generace se i tradiční automobilový průmysl obrací k šetrnějším způsobům pohonu. Na své si pomalu začínají přicházet fanoušci elektromobilů a kromě dobře zavedených automobilek jako jsou BMW či Mercedes, vstupují na trh i nové značky, jako jsou Faraday Future či Lucid Motors.

lucid-air2

Právě druhý jmenovaný lákal zájemce na svůj model Air, ti však až do teď neměli tušení, kolik bude elektromobil stát. Společnost však nyní oznámila, že novinka bude k mání v základní verzi za 60 000 dolarů (1 510 000 Kč). V této konfiguraci nabídne dojezd 380 kilometrů, elektromotor o výkonu 400 koní s pohonem zadních kol, 4 displeje, z toho 3 dotykové, audio systém s 10 repráky, 10 airbagů a hliníkovou střechu. Automobil také bude připraven na autonomní řízení, o jeho ceně se však výrobce nezmiňuje. Aktualizace softwaru budou řešené jako u Tesly bezdrátově – auto si zkrátka novou verzi systému stáhne samo.

lucid-air1

Samozřejmostí je také možnost připlatit si za lepší výbavu, a tak se může cena hravě vyšplhat i nad hranici 100 000 dolarů (2 517 000 Kč). Ta může zahrnovat kapacitnější baterii, která nabídne dojezd 640 km, dvojici elektromotorů s celkovým výkonem 1000 koňských sil a pohonem všech čtyř kol, skleněnou panoramatickou střechu, audio systém s 29 reproduktory, či masážní sedačky.

lucid-air3

Při rezervaci elektromobilu je nutné složit zálohu 2 500 dolarů (63 000 Kč) a pokud vše půjde podle plánu, první kusy se k majitelům dostanou až v roce 2019. V prvních 12 měsících výroby by pak mělo být vyrobeno 10 000 automobilů, přičemž toto číslo by mělo s dokončování továrny v Arizoně výrazně růst.

Autor článku
David Preiss