Domů » Bleskovky » Přísně tajné: Lumia 2020, 650 XL a další zrušené prototypy na jedné fotografii

Přísně tajné: Lumia 2020, 650 XL a další zrušené prototypy na jedné fotografii

V polovině roku 2014 měla Nokia připravených několik zařízení s Windows, které však kvůli velké letní restrukturalizaci mobilní divize regály obchodů nikdy nespatřily, přestože se v tu dobu nacházely v pokročilém stádiu vývoje; jedním z nich byl model McLaren, který jsme si podrobně prohlédli v našem víkendovém článku. Nyní se na internet dostala nová fotografie, na níž se nachází několik dalších prototypů.

leaked-nokias

Největším z nich je tablet Lumia 2020, který disponoval netradičně velkým fotomodulem umístěným uprostřed zad. Toto zařízení mělo 8,3″ displej s Full HD rozlišením, slot na SIM kartu a podporu pro dotykové pero. Na zrušením tohoto tabletu měl asi největší vliv čipset – byl totiž postaven na architektuře ARM, což znamenalo použití systému Windows RT, který se příliš neprosadil a jeho vývoj byl loni zastaven.

windows-rt-update-wind8apps

Vpravo od Lumie 2020 se nachází nepředstavená Lumia 650 XL a současný vlajkový model Lumia 950 XL, který jako jeden z mála čistku modelové řady přežil. Mezi další neznámá zařízení na fotografii patří žlutý smartphone ve spodní řadě, který má větší půdorysné rozměry než Lumia 930 (oranžový telefon) a výrazný fotomodul na zádech.

original

S těmito zařízeními se v budoucnosti zcela určitě nesetkáme. Microsoft někdejší mobilní divizi Nokie rozpustil a připravuje vlastní smartphony řady Surface, finská Nokia zase potvrdila, že chystá nové smartphony s Androidem, které si nechá vyrobit u dceřiné firmy čínského Foxconnu a nalepí na ně své vlastní logo. V obou případech bychom se mohli novinek dočkat začátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments