Domů » Bleskovky » Lollipop poběží i na levných telefonech Android One: Aktualizaci potvrdilo Xolo

Lollipop poběží i na levných telefonech Android One: Aktualizaci potvrdilo Xolo

Nejnovější verzi operačního systému Android dostanou v první vlně zařízení Google Nexus následovaná vlajkovými loděmi dalších výrobců. Majitelé telefonů střední a nižší třídy pak budou muset vyčkávat, zda se jejich výrobci rozhodnout své modely aktualizovat, na nedostatečný hardware se však vymluvit nemohou – Android 5.0 poběží i na nejlevnějších referenčních telefonech Android One.

 

Tato platforma se má stát obdobou řady Nexus „pro chudé“, na telefonech je předinstalován čistý Android, o jehož aktualizace se stará samotný Google. Jako první přislíbila aktualizaci na Android 5.0 indická společnost Xolo pro svůj nový model Xolo One, který se bude prodávat za 105 dolarů (asi 2300 Kč). Jeho hardwarovou výbavu tvoří 4,5“ displej (854 x 480 pixelů) čtyřjádrový procesor Mediatek MTK 6582M (4 × Cortex-A7), 1GB RAM a 8GB rozšiřitelné úložiště. Od svých konkurentů se bude chtít Xolo odlišit především vzhledem, zadní kryt bude nabízen v imitaci prošívané kůže v několika barevných variantách. 

   

Vzhledem k tomu, že Android One je referenční platforma, dá se předpokládat, že Google aktualizuje telefony všech značek zapojených do tohoto programu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Super, paráda, je vidět maximální funkčnost a odladěnost systému.

  • Jako to myslíte vážně? Ne že by tomu tak být nemělo, ale Android 5.0 ještě nikdo neviděl, netestoval. Myslím tedy uživatele z řad veřejnosti.

   Vaše tvrzení může být pravdou, až ty telefony aktualizaci dostanou a uživatelé poskytnou zpětnou vazbu. Do té doby bych byl s těmito výroky opatrný :-)

  • Jiří Mrázek (neregistrovaný)

   Už ho nějaký pátek používám, sice na Nexusu 4 s 2GB RAM, ale využito mám 148MB! Takže opravdu je systém odladěný a maximálně funkční jak píše LOGITECH

 2. Velda (neregistrovaný)

  Společnost Xolo neexistuje, je to pouze značka Lava Mobile. ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).