Domů » Články » Logická hra, pomocník pro spekulanty s kryptoměnami a další zajímavé aplikace zdarma

Logická hra, pomocník pro spekulanty s kryptoměnami a další zajímavé aplikace zdarma

Dnešní přehled aplikací a her přináší celkem šest titulů pro Android a iOS, které si můžete po omezenou dobu stáhnout zcela zdarma, ačkoliv jsou běžně placené.

Akce je to samozřejmě omezená a my tak nemůžeme zajistit konkrétní dobu dostupnosti, proto v případě zájmu se stažením rozhodně neváhejte, jelikož každá stažená položka už zůstane ve vaší knihovně „zakoupená“ navždy, i když ji hned odinstalujete.

iOS

Infinity Dungeon VIP

Infinity Dungeon RPG VIP
Cena: 25,00 Kč+

Infinity Dungeon je tak trochu jiná RPG, než jste zvyklí. Je totiž pojata mnohem více oddychově a je určena spíše pro rychlé odpočinkové hraní, ne dlouhé a pracné budování postav a otravné vydělávání na upgrady.

O možnost vylepšovat své postavy a využívat tak nejrůznější speciální útoky, magii a zbraně samozřejmě nepřijdete, nicméně hlavní důraz je kladen na samotné souboje. Zlato potřebné k upgradům získáváte totiž kontinuálně i v době nečinnosti, takže hře nemusíte věnovat dlouhé hodiny.

Hra zaujme také povedeným designem, který využívá pastelové barvy a zajímavou hranatou grafiku jednotlivých postav a objektů. Bojovat budete proti celé řadě nepřátel, kteří jsou samozřejmě rozdílně silní, nebezpeční, ale i vzhledově a charakterově odlišní.

VIP verze odstraňuje reklamy a zrychluje regeneraci postav, nicméně rozhodně vás nezvýhodňuje natolik, aby tím hra ztratila na zábavnosti.

Clipomatic

Různých videoeditorů jsme už měli v našem seriálu několik, ale tento je vskutku originální. Cliptomatic totiž dokáže v reálném čase převádět vaši řeč na text, který se následně ukazuje v překryvné vrstvě přes video. Podporováno je 40 jazyků, mezi nimiž nechybí čeština ani slovenština.

Vzhled bublin s titulky lze nejrůznějším způsobem měnit — vybírat můžete z všemožných tvarů, fontů a barev. Nechybí ani nezbytné filtry, které jsou ale překvapivě docela užitečné a lze jimi dodat videu „profesionálnější“ nádech, ačkoliv v nabídce jsou samozřejmě i zcela neseriózní varianty.

Aplikace je asi do značné míry zamýšlena k tvorbě různých video–pozdravů na sociální sítě, ale lze si představit i užitečnější využití. Krátké textové popisky doplněné o názorné video mohou skvěle posloužit k různým návodům, receptům a postupům.

Pro optimální výsledek je samozřejmě třeba mluvit co možná nejzřetelněji, ale i tak občas může dojít k chybě v automatickém přepisu. Naštěstí se nic neděje, protože nechybí možnost libovolné slovo manuálně opravit či zcela nahradit.

Video může být natáčeno v klasickém širokoúhlém formátu, ale využít je možné i čtvercový formát kdysi používaný Instagramem. Výsledný snímek je každopádně možné přímo z prostředí aplikace sdílet právě na Instagram či Facebook, ale možné je samozřejmě video i uložit lokálně k dalšímu využití.

Logo Swag

Potřebuje logo na svůj web, grafiku na pozvánku, nebo třeba vlastní design trička? Ve všech případech by vás mohla zaujmout aplikace Logo Swag, která umožňuje několika dotyky vytvořit profesionálně vypadající grafiku, kterou se nemusíte stydět použít ani u menších komerčních projektů. Tuto možnost vývojář přímo navrhuje v popisku, takže by neměl být problém ani s autorskými právy.

Vybíráte samozřejmě z různých předpřipravených šablon, ale vzhledem k obrovské paletě možných kombinací barev, fontů a efektů je celkem snadné vytvořit unikátně vypadající logo.

Aplikace také nabízí jakýsi „3D“ režim, v němž lze logo různě natáčet a manipulovat s perspektivou, což jednak dále přispívá k unikátnosti výsledku, ale také vám to dává možnost logo přizpůsobit zamýšlenému použití ve fyzické podobě.

Export je samozřejmě prováděn ve vysokém rozlišení, které by mělo být dostatečné například právě i pro tiskové podklady na trička. Vývojář slibuje kontinuální aktualizace a přidávání nových prvků, takže by se výtvory neměly příliš opakovat.

 

Android

Flipzyx

Flipzyx
Cena: 27,99 Kč

Flipzyx je logická puzzle hra, která nabídne celkem 240 levelů ve 12 „světech“, což zaručuje opravdu dlouhou zábavu. V každé úrovni bude cílem dostat plamínek k bombě, čehož budete muset docílit posouváním čtverečků s různě tvarovanou trasou pro plamen.

Plamen ve výchozím stavu od spuštění levelu pomalu hoří a postupuje tak skrz čtverečky, což značně omezuje čas na přemýšlení, neboť musíte vymyslet minimálně nejbližší tah dříve, než prohoří aktuální čtvereček. Pokud ale hru nechcete brát jako časovou výzvu, můžete využít ikonky ruky, která hoření pozastaví.

Na rozdíl od podobných her také ne vždy lze čtverečky rovnou rozmístit tak, aby utvořily cestu od startovního bodu k bombě. Budete tedy muset celou „mapu“ přestavovat v průběhu pohybu plamenu, což v případě hraní bez pozastavení hoření klade opravdu velké nároky na vaši schopnost rychle analyzovat situaci.

Pokud by vám náhodou nebyl nějaký herní mechanismus jasný, můžete využít přehledných instrukcí dostupných z hlavního menu.

CrypDates

CrypDates je aplikace zaměřená na obchodování s kryptoměnami, jejím cílem je vám pomoci nacházet nejvýhodnější nabídky a upozorňovat vás na změny kurzů, což by teoreticky mělo umožnit relativně bezpečné obchodování s měnami.

Aplikace například umí automaticky vyhledávat nejvýhodnější rozdíly v nabídkách různých burz, takže vám ukáže, na jaké burze je možné danou měnu koupit nejlevněji, a na které ji zase nejvýhodněji prodat. Automaticky vypočítává také procentuální zisk v případě instantního prodeje — pokud se tedy cítíte na trochu riskování, můžete začít vydělávat na přeprodávání kryptoměn mezi burzami. Samozřejmě je ale třeba vzít v úvahu různé manipulační poplatky a nutnost registrace na většině burz, což v reálu poněkud omezuje tuto možnost výdělku.

Naštěstí ale funkce porovnávající cenové rozdíly mezi burzami není jediná a vy tak můžete sledovat i klasické grafy cen jednotlivých kryptoměn, zobrazovat si nejrůznější statistické informace a analýzy. Možné je si také nakonfigurovat upozornění na konkrétní změnu ceny u vámi vybraných měn, což vám pomůže neprošvihnout ideální chvíli na prodej či naopak nákup.

Podporováno je více než 120 směnáren a 1 200 kryptoměn, přičemž data jsou aktualizována každých 30–40 vteřin.

Smart Touch Pro

Smart Touch (Pro - No ads)
Cena: 48,99 Kč

Smart Touch Pro je aplikace, která vytvoří ve vašem Androidu všudypřítomné překryvné tlačítko, podobné například ikonkám chatu u Facebook Messengeru. Po kliknutí na tlačítko se rozbalí půlkruhová nabídka, v níž může být v podstatě cokoliv.

Přidávat můžete zástupce aplikací, záložky, systémové funkce, jako screenshot, funkci pro nahrávání obrazovky a podobně. Zejména u telefonů s velkým displejem pak potěší možnost tímto způsobem vytvořit virtuální tlačítka hlasitosti, zapínání a domů, díky čemuž nebudete muset nepohodlně přehmatávat, abyste dosáhli na ta fyzická. Možné je do vysouvací nabídky přidat i SOS tlačítko, to bychom ale doporučili nahradit spíše českou aplikací Záchranka.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Tak jsem si řekl, že vyzkouším Smart Touch Pro abych mohl z hlavního displaye vyházet všechna ostatní tlačítka, protože preferuji čistý, minimalistický design a povedlo se. Apka sama o sobě funguje jak má. Ovšem ke svému fungování potřebuje povolit překryvnou vrstvu, což začne být velice brzy problém. Jaká koliv běžná činnost (např. sdílení obrázku, kontaktu atp opět vyžaduje udělení oprávnění a to zas zakázat překryvnou vrstvu, takže dost vopruz. Za to mi to fakt nestojí, takže odinstalováno.
    MF.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).