Domů » Články » Lockmix: Unikátní správce zamykací obrazovky pro Windows Phone

Lockmix: Unikátní správce zamykací obrazovky pro Windows Phone

Chcete si zamykací obrazovku přizpůsobit k obrazu svému? Vyzkoušejte českou aplikaci Lockmix, která nabízí široké možnosti nastavení a navíc je ve WP Store dostupná zcela zdarma.

Lockmix je oblíbená aplikace, která oživí vaši zamykací obrazovku v systému Windows Phone. Její výhodou je, že nemusíte kvůli každé drobnosti odemykat telefon a spouštět konkrétní aplikaci. Informace, jež vás zajímají, máte zobrazeny přímo na zamykací obrazovce. Stačí se na ni podívat a hned máte přehled. Aktuální novinky? Není problém. Počasí? Jasně. Události z kalendáře? Samozřejmě. Možností je celá řada. Od stavu baterie až po vtipy s Chuckem Norrisem.


Lockmix pro Windows Phone

Základ zamykací obrazovky je pěkný obrázek na pozadí. Lockmix nabízí široký výběr tapet z různých zdrojů a nastavit si můžete i vlastní fotografii nebo používat oblíbené Bing tapety. Možnosti tím ale zdaleka nekončí. Co takhle obrázek z webu WallpapersWide.com s výběrem vlastní kategorie? Fanoušky astronomie určitě potěší volba astronomických snímků. K dispozici jsou také obrázky z populárního webu pro fotografy 500px.com.

Widgety na uzamčené obrazovce

Největší síla aplikace spočívá v nespočtu různých widgetů, které si na zamykací obrazovku můžete umístit. Přidat si lze třeba libovolný zdroj zpráv (RSS zdroj či Google). Nezajímají vás aktuální novinky? Stále máte hromadu možností, co si na zamykací obrazovku přidat. Může to být odpočet dnů pro konkrétní datum, aktuální stav baterie nebo třeba kontakt pro případ ztráty telefonu. Díky aplikaci Lockmix vám zamykací obrazovka dokáže sdělit, kdy vyjde slunce, jaké bude počasí, aktuální kurz vámi zvolené měny či o čem se štěbetá na Twitteru. S widgetem pro svátky už nikdy na nikoho nezapomenete a fakta o Chucku Norrisovi vás budou pravidelně bavit při kontrole telefonu.

Některé widgety patří mezi placené (například Facebook či Twitter), vždy si je ale můžete na několik dnů vyzkoušet a rozhodnout se, jestli se jejich pořízení vyplatí. Utržené finance jsou použity na další vývoj aplikace, především nových widgetů a možností pro obrázky na pozadí.

Odkaz na WP katalog

Na závěr se ještě podíváme na pár tipů pro současné a budoucí uživatele aplikace. Věděli jste o možnosti, že každý widget lze připnout jako dlaždici na hlavní obrazovku vašeho telefonu? To se hodí v případě, že vám na zamykací obrazovce dojde místo. Nastavení aplikace rovněž umožňuje zvětšit dostupnou plochu pro widgety a jejich velikost lze měnit také tažením prstu za rohovou šipku. To z těch méně známých funkcí ještě není vše. Každý widget obsahuje rozšířené nastavení pro změnu písma, barvy nebo pozadí a navíc ho můžete použít vícekrát. To se hodí například pro počasí, když vás zajímá více lokalit. Bojíte se, že vám zjišťování počasí, které se spouští každých 30 minut, vybije baterii? Nastavte polohu na konkrétní místo, namísto jejího zjišťování přes GPS.

Podpořte aplikaci v anketě

Zaujala vás tato aplikace či ji již spokojeně používáte? Lockmix můžete podpořit v anketě Mobilní Aplikace Roku 2014, hledejte v kategorii Novinka roku 2013. Kromě podpory vaší oblíbené aplikace získáte možnost vyhrát jednu z lákavých cen. Třeba iPad Mini a Samsung Galaxy S3 nezní vůbec špatně.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.

4 komentářů

 1. Barchrycek (neregistrovaný)

  Ach jo zase dobrá appka a já si s androidem 4.2.2 zase ani něškrtnu. ;(

  • Igi (neregistrovaný)

   Zkus home base lockscreen něco podobného, i když ne tak vymakaného asi… Ale je spousta jiných možností a různých lancherů a témat, které ti umožní si upravit lockscreen.

 2. Hmm, tak tohle je super appka a ke všemu česká! :) Koukám, že se WP pořádně rozjíždí :)

  • vojta (neregistrovaný)

   Tak a tady je vidět neznalost a „zafámovanost“ o dostatku či nedostatku aplikací na WP. Já tuto aplikaci používám minimálně rok, a není zdaleka jediná na store. Ale bohužel, stále slyším kolem sebe „WP nekupovat tam nejsou žádné aplikace“ :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).