Domů » Bleskovky » Live Caption v Androidu 10 přidá titulky ke každému videu. Bez připojení k internetu

Live Caption v Androidu 10 přidá titulky ke každému videu. Bez připojení k internetu

Sledování videí skrze mobilní zařízení se stalo zcela běžnou činností. Dnes konzumujeme neuvěřitelné množství obsahu na cestách – v MHD, mezi lidmi ve výtahu a dalších místech. Tyto situace a okolní ruch nás mnohdy nutí ztišit, nebo dokonce ztlumit zvuk videa. Tím pádem nám uniká obsah, který obraz nedokáže vyjádřit. Můžete vše nechat na později, nebo využít novou aplikaci od Google, nesoucí název Live Caption.

Live Caption titulky

Zatím pouze pro Android 10 a nové Pixely

Princip je celkem jednoduchý. Live Caption na smartphonu s operačním systémem Android 10 nabídne okamžitý převod mluveného slova do textu. To vše na obrazovkách mobilu (nejprve Google Pixel 4 a 4 XL, později i další zařízení), bez nutnosti internetového připojení. Vše probíhá na zařízení, čímž je zaručeno soukromí, ale i nižší latence titulků a nulová náročnost na datové přenosy.

Live Caption v Androidu 10
Při přehrávání libovolného videa na Androidu 10 je možné skrze panel pro ovládání hlasitosti spustit funkci Live Caption pro tvorbu titulků v reálném čase

Celý proces by se dal připodobnit k zadávání textu za pomocí hlasu. Momentálně však aplikace Live Caption podporuje pouze angličtinu, další jazyky přijdou v následující vlně. Poradit by si měla s jakýmkoliv videem.

Live Caption
Schéma: takhle funguje technologie pro vytváření titulků v reálném čase

Nezáleží na tom, zdali si pouštíte video ze sociální sítě anebo sledujete hudební klip na YouTube. Live Caption si poradí s jakoukoliv aplikací, v níž se momentálně nacházíte.

Introducing Live Caption, now on Pixel 4

Samotný vznik aplikace zapříčinila studie, která tvrdí, že videa s titulky lidé prohlíží až o 40 % déle než ta bez nich. Přijde vám Live Caption jako skvělý nápad, anebo situaci dokážete vyřešit jinak, třeba použitím sluchátek? Velmi zajímavé by využití této technologie mohlo být v případě, že zde v budoucnu přibude i podpora češtiny a slovenštiny.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments