Domů » Bleskovky » LifeProof: speciální vodotěsná pouzdra pro Pixely nově v prodeji

LifeProof: speciální vodotěsná pouzdra pro Pixely nově v prodeji

Nejnovějším referenčním Android smartphonům Pixel a Pixel XL chybí některé vlastnosti, které jsou dnes již běžné pro vlajkové modely ostatních výrobců. Pravděpodobně tou nejvíce do očí bijící věcí je absence vyššího stupně krytí (IP67), tedy odolnost vůči vniknutí kapaliny a prachu. Pixely disponují pouze krytím IP53, což v praxi znamená, že by měly přežít bez úhony v dešti a nevadí jim stříkající voda.

Google si je tohoto nedostatku velmi dobře vědom. Snaží se ho však zmírnit tím, že nabízí ve svém oficiálním online obchodě za částku 89,95 dolarů (zhruba 2 280 Kč) speciální vodotěsné pouzdro, což jen navyšuje už tak dost vysokou cenu samotného smarphonu.

liveproof

Pouzdra vyrábí značka LifeProof a mají IP68 certifikaci, což znamená, že po vložen se telefon stává vodě/prachuvzdorným. Vodotěsnost je zaručena až po dobu dvou hodin při ponoření do hloubky maximálně dvou metrů. Dalším plusem tohoto krytu je skutečnost, že telefon by měl bez sebemenší újmy přestát pád z výšky až 2 metrů na jakýkoliv povrch.

V ČR je zatím nekoupíte, z USA vyjdou draho

S tímto pouzdrem samozřejmě Pixel nabude na rozměrech (tloušťka je 15 mm) a hmotnosti (+ 45 gramů). V České republice se pouzdra zatím skrze distributory neprodávají, brzy je ale bude možné objednat z USA z oficiálních stránek výrobce, nicméně zde se připravte na příplatek za poštovné ve výši 40 dolarů (cca 1 000 Kč).

Ondřej Miláček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).