Domů » Bleskovky » LG zjednodušuje: Pro nové modely zřejmě vypustí označení Optimus

LG zjednodušuje: Pro nové modely zřejmě vypustí označení Optimus

Většina výrobců své telefony řadí pod jednoho jméno/řadu – Apple má iPhone, Samsung má Galaxy (pro řadu s Androidem). LG má telefony obvykle značené Optimus, ale to by se mohlo změnit. Alespoň to tvrdí korejský server Chosun. LG se prý rozhodlo zrušit jméno Optimus pro své nejlepší telefony. Zpráva přímo naznačuje, že spekulovaný Optimus G2, který má být představen v následujících měsících, by se mohl nazývat pouze G2. Pokud je to pravda, bude se mu říkat LG G2.

  

Vzhledem k tomu, že LG v prvním čtvrtletí prodalo více než deset milionů telefonů, nebude jejich značka slabá. Ale určitě v lidech neevokuje výrobce nejlepších zařízení. LG se velmi podobá většímu a známějšímu domácímu konkurentovi Samsungu. Dělají velkou část komponent pro svá zařízení ve vlastních továrnách a zlý jazykové v poslední době říkají, že se inspiruje i po stránce designu. Za čímž stojí především model Optimus G Pro, který je na první pohled velmi podobný Galaxy Note 2. Přesto má LG velmi šířkou nabídku telefonů a modely jako Optimus G jsou rozhodně originální. Nejslabší stránkou společnosti je v současnosti rychlost uvádění modelů na více trhů.

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Aha, takže zatímco tím názvem víme, s jakým systémem to je, tak to do budoucna vědět nebudeme. Super.

    Jak v poslední době se inspiruje u Samsungu, LG je designové dvojče Samsungu (zajímavé, kam až zprostředkovaně se dostane vliv Apple) snad už od dob véček, kdo kde objevil Ameriku?:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).