LG Watch Sport a Style: první s Android Wear 2.0 vyvíjené pod taktovkou Google (video)

Společnost LG v Barceloně představila očekávanou dvojici chytrých hodinek Watch Sport a Watch Style, které jsou zároveň prvními hodinkami využívající schopností nové verze platformy Android Wear 2.0.

lg-watch-3

Videopohled z MWC

LG Watch Sport

Vybavenější, avšak výrazně rozměrnější model je Watch Sport. Tělo vyrobené z nerezové oceli 136L má rozměry 45,1 × 51,21 × 14,2 mm, v nabídce bude v titanové a tmavě modré barvě. Na těle hodinek se nachází dvě tlačítka a otočná korunka, která slouží k ovládání systému. Hodinky nabízí voděodolnost s certifikací IP68.

lg-watch-2

Kruhový P-OLED displej má průměr 1,38″ a rozlišení 480 × 480 pixelů, je krytý ochranným sklíčkem Gorilla Glass 3, v okolí displeje se nachází čidlo pro snímání okolního světla k automatickému nastavení jasu displeje.

Senzory jsou vůbec silnou stránkou těchto hodinek, nechybí akcelerometr, gyroskop, barometr, monitor srdečního tepu a GPS NFC. Kromě toho nechybí ani plná bezdrátová konektivita zastoupená Bluetooth, Wi-Fi, NFC (včetně podpory Android Pay) a také LTE.

Android Wear 2.0: menší závislost na smartphonu, nové ciferníky a další funkce

Motorem je speciální hodinkový čip Snapdragon Wear 2100 s taktem 1,1 GHz, operační paměť má kapacitu 768 MB, vnitřní paměť 4 GB. Akumulátor má kapacitu 430 mAh, nabíjení je realizováno bezdrátově. LG Watch Sport budou prodávány za 349 USD (8 900 korun). V USA se rozeběhne prodej zítra, v ostatních zemích včetně zemí EU v následujících týdnech.

LG Watch Style

Hodinky Watch Style jsou levnější, menší a hůře vybavené. Ze senzorů na svém místě zůstalo pouze čidlo okolního osvětlení, které reguluje jas 1,2″ P-OLED displeje s rozlišením 360 × 360 pixelů. Výkonovou stránku věci obstarává Snapdragon Wear 2100, kapacita operační paměti však poklesla na 512 MB. Pro ukládání dat louží 4GB paměť.

Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvojlístek Wi-Fi a Bluetooth, s LTE či NFC u tohoto modelu nepočítejte. Ve srovnání s Watch Sport je výrazně menší kapacita baterie, která činí 240 mAh, díky všem těmto omezením alespoň poklesly rozměry hodinek na 42,3 × 45,7 × 10,79 mm. Na rozdíl od Watch Sport umožňují Watch Style vyměňovat řemínky, a to díky standardnímu 18mm uchycení. Hodinky splňují voděodolnost s krytím IP67.

LG Watch Style budou nabízeny ve stříbrné a titanové barvě za cenu 249 USD (asi 6 400 korun bez DPH), případně v růžovo-zlaté barvě za 279 USD (asi 7 100 korun). Prodej se rozeběhne nejprve v USA, později pak dorazí na globální trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku