Domů » Bleskovky » LG si patentovalo „displejové leporelo“. Našel by takový koncept využití?

LG si patentovalo „displejové leporelo“. Našel by takový koncept využití?

Tento rok bychom se měli dočkat skládacích smartphonů, které si kladou za cíl dostat do našich kapes displeje větší, než jsou běžné rozměry dnešních telefonů. Průkopníkem se na konci loňského roku stala společnost ZTE s modelem Axon M, letos jsou očekávány skládací telefony od dalších firem v čele s korejským Samsungem. Své plány ale možná má i konkurenční LG.

To je podepsáno pod patentovou přihláškou na zařízení, které je složeno rovnou ze tří displejů. LG si pohrává několika variantami složení, a také umístěním „hlavního“ displeje, který by byl přístupný v e složeném stavu – na některých obrázcích se nachází uprostřed, u některých na kraji.

Přihláška znázorňuje různé způsoby využití – jednou je trojice displejů využita k zobrazování jednoho obsahu, jindy je na každém displeji zobrazen obsah jiný.

Patentová přihláška byla podána už v roce 2014, schválena byla loni v listopadu. Bohužel jako u každé patentové přihlášky není jisté, zda vůbec projekt dojde naplnění, v tomto případě zda vůbec LG pro tento koncept vymyslí smysluplné využití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).