Domů » Bleskovky » LG do Berlína přivezlo klávesnici, kterou srolujete do tašky (video)

LG do Berlína přivezlo klávesnici, kterou srolujete do tašky (video)

Společnost LG na veletrhu IFA neprezentuje pouze svou televizní techniku, ale část expozice věnovala mobilnímu příslušenství. Nás nejvíce zaujala bezdrátová klávesnice Rolly Keyboard, kterou lze srolovat do malého kvádru. Konstrukce dále disponuje jednoduchým stojánkem pro uchycení tabletu. Psaní je na klávesnici poměrně pohodlné, za což může vysoký zdvih jednotlivých kláves. Rozhodně se však nejedná o plnohodnotnou náhradu, která by sloužila pro každodenní práci, ovšem s vyřízením základní korespondence si hravě poradí.

LG Rolly Keyboard: Rolovací klávesnice (první pohled z IFA)

Menší problémy nám způsobovaly široké rozestupy mezi řadami, jenž vedly k častým překlepům, nicméně po chvilce psaní se tento nedostatek začal vytrácet. Párování probíhá skrze Bluetooth 3.0, o napájení se stará klasická mikrotužková baterie AAA, která dá klávesnici až tři měsíce aktivního života. Rolly bude nabízena v černé a stříbrné barvě.

  

Klávesnici lze připojit ke všem zařízením s operačními systémy Android, iOS a Windows (Phone/Mobile). Výrobce nezapomněl ani funkční klávesy pro rychlé ovládání hudebního přehrávače. Předpokládanou cenu nám bohužel nikdo ze zástupců společnosti neprozradil.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).