Domů » Bleskovky » LG potvrzuje: G8 ThinQ bude mít reproduktor integrovaný do displeje

LG potvrzuje: G8 ThinQ bude mít reproduktor integrovaný do displeje

Podle uniklých renderů bude smartphone G8 ThinQ poměrně obyčejným smartphonem současnosti, avšak zřejmě překvapí několika nezvyklými technologiemi. LG již potvrdilo, že telefon dostane čelní 3D kameru, těšit se také můžeme OLED displej, který bude zároveň sloužit jako reproduktor.

LG toto řešení nazývá Crystal Sound OLED (CSO), přičemž využívá čelní panel jako membránu s vibrujícím povrchem. Měnič bude umístěn v horní části displeje, kde se obvykle nachází hovorové sluchátko, na spodní straně telefonu pak najdeme basový reproduktor využívající vnitřního prostoru telefonu jako rezonanční komory.

Celek má poskytovat působivý a čistý stereofonní zvuk, LG se v tiskové zprávě chlubí certifikací DTS: X 3D pro sluchátkový i bezsluchátkový poslech. V telefonu také nebude chybět kvalitní Hi-Fi Quad DAC a podpora Master Quality Authenticated (MQA) pro kvalitní poslech streamované hudby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Tak to zní skvěle, není třeba dělat změny v designu ale uvnitř a to je důležité.

 2. Možná dost hloupá otázka, ale nebude kvalita zvuku snížena například při hraní, kdy na displeji budou položené oba palce ruky?

  • Ono obecne tyhle reseni jsou vzdy o nekolik urovni horsi nez tradicni repoduktor – viz Xiaomi Mi Mix nebo Mate 20 pro

  • To tu nepiš nebo to zas xzeit psychicky nevydrží.

  • lukass71: jako jak řešení Mate 20 pro? Zvuk úplně v pohodě… Tak aspoň nežvatlej…

  • _qam_: já jsem psychicky úplně v pohodě. Ale s tebou to vypadá bledě, když si mě neustále bereš do huby.

  • xzeit: jak to hraje, kdyz je tam strceny kabel a treba nabijis telefon ? Netlumi to prilis ten zvuk, nebo to neni tak hrozne ?

  • PetrCBR: to je jako otázka, jak jede auto, když tankujes. ?. Ne, sranda. Hlasitost/kvalita při zastrcenem kabelu je ovlivněna. Hraje to tlumeně. Realita je ale taková, že ca celou dobu jsem se ani jednou nedostal do téhle situace (kromě toho, že jsem to vyzkoušel). Budeme li se bavit o ovlivnění při nabíjení, tak cca 1h z 5% do 100%. v čemž problém nevidím. Další věc je pohodlí se zastrcenym kabelem obecně. Ne, volnost přístroje se zastrcenym kabelem je omezena obecně. Osobně když potřebuji rychle nabít, na telefon po dobu nabíjení ani nesahám… hodina je fakt rychlovka. Za tu volnost, mobilitu mi to stojí.

  • „Zvuk je uplne v pohode“

   V dobach stereo reprodukturu, reseni ktere nedosahuje kvalit ani normalniho mono reproduktoru fakt v pohode neni. To je u tebe vsechno ale, jakykoliv nedostatek, ktery ten tvuj Mate 20 Pro ma, vlastne nedostatkem neni a je to „v pohode“ :DD

  • Lukass71 : ty jsi fakt úplně mimo. Stereo reproduktory mate 20 pro ma. Bez si to někde prosímte poslechnout, než budeš psát kraviny. Třeba iphone Xs hraje hlasitěji, to ano.ale srovnávat to s mono reprakem, to máš v hlavě trochu pomotane. Zvuk který jde z USB C jde normálně z reproduktoru, který tam je… Ach jo.

  • V dobách bezdrátového nabíjení bych kabel neřešil ?

  • Tomáš S. (neregistrovaný): tak já ten kabel řeším tak 3x (resp. dle potřeby) do měsíce když potřebuji co nejrychleji nabit.

 3. Mě rozesmiva srovnávat novou technologii s Huawei který tohle nenabízí ?

  • Však to srovnává úplný amatér, který tomu vůbec nerozumí a Mate 20 pro viděl jenom na papíře.

 4. Ještě bych dodal že LG spolupracuje s Meridian audio.

 5. Boombox sám o sobě hraje parádně a jestli mu bude dopomáhat tento reprák z vrchni strany to bude jen takový bonus. LG zase na tom není v audio tak špatně aby si neporadili. G7 hrála ve srovnání s P20 Pro o dost líp. Oba jsem měl.

 6. Boombox sám o sobě hraje parádně a jestli mu bude dopomáhat tento reprák z vrchni strany to bude jen takový bonus. LG zase na tom není v audio tak špatně aby si neporadili. G7 hrála ve srovnání s P20 Pro o dost líp. Oba jsem měl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).