LG obvinilo Samsung z krádeže přísně tajných dokumentů o OLED technologii

Ze zahraničí přišly velice zajímavé informace o policejním vyšetřování, jehož předmětem se stal spor mezi společnostmi Samsung a LG. Podle serveru Bloomberg došlo k prohledávání kanceláří v jihokorejském sídle Samsungu za účelem nalézt důkazy vztahující se k údajné krádeži dokumentů obsahující přísně tajné informace o OLED technologii. Je však nutné poznamenat, že Samsung není v současné době obviněný z krádeže a metropolitní policejní agentura se pro prohlídku objektu rozhodla na základě vlastní iniciativy. Mluvčí společnosti Samsung Jun Eun Sun razantně odmítla spojitost s celým případem a zároveň uvedla, že z jejich strany neexistuje jakýkoliv důvod pro odcizení zmíněných dokumentů, jelikož OLED technologie Samsungu je tou nejlepší dostupnou variantou na světě.

Podobné spory mezi oběma rivaly nejsou žádnou novinkou. Už v minulém roce jste mohli zaregistrovat zprávy, kdy Samsung nařknul několik zaměstanců LG Electronics z průmyslové špionáže. Opět se jednalo o citlivé informace k technologii OLED panelů pro nasazení v televizorech. Podobné sitace nejsou v tomto průmyslovém odvětví ničím vyjímečným. Jejich účelem většinou bývá snaha o pošpinění konkurence. Oba giganti se totiž snaží stát světovou jedničkou ve výrobě OLED televizorů a zřejmě proto hledají všemožné způsoby, které by jim zajistili drahocenný náskok.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku