Domů » Bleskovky » LG HomeChat: Už jste někdy poslali SMS vlastní ledničce?

LG HomeChat: Už jste někdy poslali SMS vlastní ledničce?

Jihokorejská společnost LG plánuje na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 představit demoverzi nové technologie, která umožní uživatelům chytrých zařízení ovládat inteligentní spotřebiče pomocí textových zpráv. Ty jsou zasílány pomocí aplikace Link, která je dostupná pro mobilní operační systémy Android, iOS i Windows Phone, BlackBerry, Nokia Asha a také pro počítače s Windows a Mac OS X. Domácí spotřebiče budou moci být naprogramovány tak, aby reagovaly na jednoduché SMS zprávy. Typická konverzace v LG HomeChat tak může probíhat následujícím způsobem:

Odeslaná zpráva: „Jedu na dovolenou.“
Odpověď spotřebiče: „Mám se přepnout do režimu dovolená?“
Odeslaná zpráva: „Ano.“

Společnost uvádí, že takto můžete zapnout například režim úspory energie chladničky, nastavit robotický vysavač nebo spustit prací cyklus na pračce pár hodin před svým návratem ze zaměstnání. Příkazy mají být zpočátku v angličtině a korejštině, další jazyky by mohly následovat v budoucnu. Funkce nebudou omezeny pouze na samotnou konverzaci, ale nabídnou i další funkce.

 

Máte-li například lednici s displejem, můžete na displej poslat z aplikace Line obrázek, případně díky funkci Freshness Tracker aplikace Smart App Manager kontrolovat, jaké potraviny jsou v lednici a monitorovat jejich datum spotřeby. Inteligentní vysavače mohou být programovány tak, aby v určitou hodinu nebo v určitých intervalech uklidily dům.

Pračku lze naprogramovat tak, aby spustila praní ve vámi zvolený čas a monitorovat proces praní na vašem smartphonu či chytré televizi LG. Pračky, vybavené technologií NFC, si po spárování se smartphonem budou dokonce moci stáhnout nové prací programy. Naprogramovat půjde i troubu a to pomocí aplikace Recipe, stačí si jen vybrat pokrm, který hodláte péct a trouba si sama nastaví teplotu a čas pečení.

 

Nápady od LG jsou nepochybně zajímavé a mohly by se stát masovou konkurencí pro společnosti, zabývající se navrhováním inteligentních domů. Otázkou ale je, zdali je moudře navržený systém komunikace mezi smartphony a spotřebiči. Osobně bych raději ve speciální mobilní aplikaci zatrhl tlačítko „Přepnout lednici do úsporného režimu„, než jí posílal SMS a čekal na její odpověď.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments