LG G7 se údajně dočká pokročilé čtečky duhovky

Autentizaci uživatele skrze čtečku otisků prstů pomalu u smartphonů nahrazují jiné metody. Apple to zkouší přes 3D skenovaní obličeje, Samsung zase vsází na čtení duhovky. Stejnou cestou se údajně chce vydat i jeho korejský konkurent, společnost LG.

Ten údajně v připravovaném vlajkovém modelu G7 hodlá použít pokročilý all in one senzor, který v sobě integruje klasickou selfie kameru kombinovanou se čtečkou duhovky. Čtení duhovky bude napomáhat vysílač infračerveného světla, umožňující autentizaci uživatele ve špatných světelných podmínkách. LG tento sdružený fotomodul představilo loni na veletrhu Korea Electronics Show, v tu dobu však ještě nebyl připraven do reálného nasazení. Díky integraci do jednoho senzoru nebude pro výrobce tak složité umístit modul do rámečku nad displejem.

Podle patentové přihlášky z počátku letošního roku má LG navíc v plánu přidat k technologii čtení duhovky další bezpečnostní prvky. Jeden z nich má být založen na změně velikosti samotné duhovky v závislosti na okolním světle, druhý pak ve sledování série teček, aby telefon nebylo možné obalamutit pouhým statickým obrázkem.

S LG G7 bychom se mohli poprvé setkat již v příštím měsíci na veletrhu CES.

LG G7 si má společně s Galaxy S9 odbýt premiéru už v lednu na CES

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Martin (neregistrovaný)

    Nevím ani od LG tohle nepotřebuji proč radši nedají čtečku pod display když už se jim to povedlo loni.

    https://www.concept-phones.com/lg/lg-finally-develops-fingerprint-scanner-embedded-touchscreen/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel