LG G7 se údajně dočká pokročilé čtečky duhovky

Autentizaci uživatele skrze čtečku otisků prstů pomalu u smartphonů nahrazují jiné metody. Apple to zkouší přes 3D skenovaní obličeje, Samsung zase vsází na čtení duhovky. Stejnou cestou se údajně chce vydat i jeho korejský konkurent, společnost LG.

Ten údajně v připravovaném vlajkovém modelu G7 hodlá použít pokročilý all in one senzor, který v sobě integruje klasickou selfie kameru kombinovanou se čtečkou duhovky. Čtení duhovky bude napomáhat vysílač infračerveného světla, umožňující autentizaci uživatele ve špatných světelných podmínkách. LG tento sdružený fotomodul představilo loni na veletrhu Korea Electronics Show, v tu dobu však ještě nebyl připraven do reálného nasazení. Díky integraci do jednoho senzoru nebude pro výrobce tak složité umístit modul do rámečku nad displejem.

Podle patentové přihlášky z počátku letošního roku má LG navíc v plánu přidat k technologii čtení duhovky další bezpečnostní prvky. Jeden z nich má být založen na změně velikosti samotné duhovky v závislosti na okolním světle, druhý pak ve sledování série teček, aby telefon nebylo možné obalamutit pouhým statickým obrázkem.

S LG G7 bychom se mohli poprvé setkat již v příštím měsíci na veletrhu CES.Nepřehlédněte

LG G7 si má společně s Galaxy S9 odbýt premiéru už v lednu na CES

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku