Domů » Bleskovky » LG láká na MWC, kde představí nový vlajkový model. Bude to G5?

LG láká na MWC, kde představí nový vlajkový model. Bude to G5?

V únoru se v Barceloně tradičně uskuteční další ročník Mobile World Congressu, na kterém letos bude pěkně rušno. Většina velkých výrobců by zde totiž měla představit své klíčové modely pro letošní rok a pozadu nezůstane ani jihokorejské LG.

To si tiskovou konferenci naplánovalo na neděli 21. února od 14:00 a její motto je „play begins”. Jako nejpravděpodobnější se jeví, že zde LG představí novou generaci vlajkového modelu G5, se kterým bude chtít navázat na úspěchy současné „gé-čtyřky“, kterou můžeme bez nadsázky označit za best-seller mezi top modely, a to nejen díky skvělému poměru cena & výkon.

LG G5 by měl nabídnout 5,3″ Quad HD panel, čip Snapdragon 820, 3 GB RAM a 32/64GB interní úložiště. Doufejme, že se nezapomene ani na slot na microSD kartu. Kromě toho bychom se zde mohli dočkat nástupce modelu V10 s „duálním“ zobrazovacím panelem a starší spekulace naznačovaly, že by takto řešený zobrazovací panel mohl mít i LG G5.

„Gé-pětka“ má také dostat fotoaparát se dvěma čočkami, oproti V10 však bude umístěn na zadní straně telefonu. Fotoaparát má pořizovat snímky v rozlišení 16 megapixelů a má být schopný zachytit zorné pole o úhlu 135°. Mezi čočkami fotoaparátu se má nacházet čtvercový prvek, v němž budou integrovány dvě diody pro osvětlení scény, laser pro bleskurychlé zaostření, a nově také senzor RGB pro pomoc při ostření a získávání informací o snímané scéně. Fotoaparát pro selfie si má ponechat rozlišení 8 megapixelů.

Ve výbavě nemá chybět ani čtečka otisků prstů či akumulátor s kapacitou 2 800 mAh. To je méně než u letošního modelu G4, tudíž je možné, že u novinky dojde k redukci rozměrů. Výdrž by ale mohla zachována, především díky menšímu displeji a efektivnějšímu procesoru.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments