Domů » Bleskovky » Má LG problém? Záda modelu G5 jsou více plastová než kovová. Má to ale svůj důvod

Má LG problém? Záda modelu G5 jsou více plastová než kovová. Má to ale svůj důvod

Výrobci telefonů se u svých zařízení dlouho drželi především plastových konstrukcí. To mělo, a stále má, svůj smysl – mimo jiné je plast oproti kovu pružnější, lépe pohlcuje nárazy a výborně propouští signál. Často však vypadá lacině, a to se zákazníkům při srovnání ceny, kterou za telefon zaplatili a pocit, který z použitých materiálů měli, přestalo líbit. I to vedlo výrobce k použití ušlechtilejších materiálů, přičemž nejvíce využívaný je dnes právě kov, nejčastěji hliník. Stejnou cestou se vydalo i LG se svou aktuální vlajkovou lodí s označením G5. Ukázalo se však, že telefon je spíše plastový, ačkoliv společnost v tiskové zprávě vyzdvihovala právě kovovou konstrukci své novinky.

g5-plastic

Uživatel JerryRigEverything totiž ve videu, ve kterém testoval odolnost vlajkové lodi jihokorejského výrobce, zjistil, že záda telefonu nejsou ve skutečnosti tak kovová, jak by se mohlo z tvrzení společnosti zdát. To, čeho se majitel telefonu dotýká při používání je totiž ve skutečnosti plast. Hliník se objevil až pod jeho relativně silnou vrstvou, kterou bylo nutné seškrábat. Z videa však není jasné, zda je plast po celém povrchu zadního krytu, či zda je pouze v horní nebo spodní části, kde se u jiných výrobců nachází plastové proužky.

LG G5 Complete Teardown - Screen Replacement - Charging port fix

Toto řešení bylo s největší pravděpodobností použito právě kvůli omezené propustnosti signálu u kovových konstrukcí a díky této úpravě nebyla propustnost nijak narušena. Jiní výrobci tuto nesnáz řeší právě zmíněnými plastovými proužky, tomu se však LG chtělo vyhnout. Z kauzy by se nejspíše nedělalo takové haló, kdyby společnost ve své tiskové zprávě několikrát nezmiňovala právě kovové provedení. Dalo by se říci, že telefonu opravdu kovový je, ale nejspíše ne tak, jak si zákazník představí, když se mluví o kovové konstrukci. Bude zajímavé sledovat, jak se nyní jihokorejci k celé kauze postaví.

Aktualizováno ve 2:00

Děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou Edds za upozornění, že LG již ke kauze vydalo své stanovisko.

Známá technologická blogerka Erica Griffin, která na YouTube poměrně razantním způsobem zkritizovala model G5, natočila další video, kde je kauza zčásti objasněna. Zástupce firmy Ken Hong k pochybnostem o kovovém těle uvedl, že se jedná o jakýsi základní nátěr na slitině hliníku LM201b, na kterou je již podán patent. Slitinu společnost vyvinula ve spolupráci s Korejským institutem průmyslových technologií.

LG se podle slov Honga podařilo přijít na způsob, jak umístit do hliníkového těla antény, aniž by docházelo ke ztrátám signálu a zároveň nebyl telefon poznamenán nevzhlednými proužky. Proces, kterým je povrch ošetřen, nazývají Korejci „microdizing,“ při němž se do nátěru napustí malé částečky kovu. Zjednodušeně by se tedy dalo říci, že to, co je na původním videu seškrábáno, není plast, ale pouze velmi silná vrstva nátěrové barvy, která zarovnává povrch tak, aby nebylo poznat, že jsou pod ní umístěny antény. Nakonec pak byla „napuštěna“ kovovými částečkami, které vytvořily poslední vrstvu.

LG G5 Not All Metal Controversy: Explained || LG RESPONDS

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments