Domů » Bleskovky » LG G3 Stylus oficiálně: Derivát vlajkové lodi se stylusem a nízkým rozlišením displeje

LG G3 Stylus oficiálně: Derivát vlajkové lodi se stylusem a nízkým rozlišením displeje

Týden před veletrhem IFA společnost LG oficiálně oznámila dříve uniklé zařízení LG G3 Stylus. V Berlíně bude tento model k vidění, zřejmě i s kulatými hodinkami korejského výrobce, již nyní však díky tiskové zprávě známe jeho parametry. Z hardwaru původní „gétrojky“ však nezůstalo takřka nic.

  

Pro toho, kdo si u LG G3 zvyknul na ultrajemný displej s QHD rozlišením (2560 ×1440 pixelů), tomu zřejmě bude displej G3 Stylus připomínat hru Minecraft, rozlišení se smrsklo na qHD (960 × 540 pixelů), což na stejně velké úhlopříčce 5,5“ dává jemnost pouhých 200 ppi. Snižoval se i výkon, telefon dostal do vínku čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz pro každé jádro, podpořený 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne 8 GB, bude však možné jej rozšířit paměťovou microSD kartou.

   

Dvojice fotoaparátů nabídne rozlišení 13, respektive 1,3 megapixelů, baterie přichází s kapacitou 3 000 mAh a bude možné ji vyměnit. Rozměry zařízení jsou 149,3 × 75,9 × 10,2 mm, jeho hmotnost pak 163 gramů. Z konektivity budeme muset oželet LTE, telefon podporuje maximálně sítě 3G. Na trh přijde v černé, bílé a zlaté barvě.

 

Operačním systémem je Android ve verzi 4.4.2 s grafickou nadstavbou od LG, která se stává standardem pro všechna zařízení korejského výrobce. Díky tomu si budou jeho majitelé moci užít funkce jako Smart Keyboard, KnockCode, Gesture Shot, Quick Memo nebo Dual Windows pro rozdělení obrazovky na dvě okna. Bohužel právě tato funkce bude zřejmě trpět nízkým rozlišením displeje zařízení. LG slibuje, že stylus Rubberdium nabídne ideální prožitek z kreslení a ručního zaznamenávání poznámek, zdali pro jeho využití připravil nějaké speciální aplikace, se však v tiskové zprávě nepochlubil.

   

Živé představení LG Stylus má proběhnout na veletrhu IFA v Berlíně, kde bude představen i jeho hlavní konkurent Samsung Galaxy Note 4. Ten ale svojí cenou bude mířit do zcela jiných pater, LG slibuje u svého modelu spravedlivou cenu. LG G3 Stylus bude dostupný v září v Brazílii, po té v Asii, na Středním východě, v Africe a v Rusku. Zdali se podívá i do Evropy se snad dozvíme již příští týden na veletrhu IFA.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Čím si to proboha nárokuje označení G3?

  2. OK, Takže Note 4 bude opět bez konkurence.. některý parametry jsou u tohoto kousku skutečně uplně mimo…škoda, snad se některý z výrobců vzchopí a vyzve řadu Note na rovnocenný souboj!

  3. veď to nieje waccom stylus iba obyčajný bazmek stylus ktorý sa dá kupiť ku každemu mobilu za euro

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).