Domů » Bleskovky » LG chce letos na trh uvést chytrý telefon s flexibilním displejem

LG chce letos na trh uvést chytrý telefon s flexibilním displejem

LG včera zveřejnilo své výsledky za první čtvrtletí, tématem se zabýval i Wall Street Journal a jeden ze zástupců LG jim dal zajímavé vyjádření: „Yoon Bu-hyin, vice prezident mobilní divize LG, řekl, že společnost spolupracuje s LG Display na uvedení chytrého telefonu s flexibilním OLED displejem pro čtvrtý kvartál tohoto roku.“ Telefony s ohebným či zakřiveným displejem se tak již letos mohou stát realitou. S vysokou pravděpodobností nebudete moci displej ohýbat sami, ale zařízení nebude perfektně rovné a displej by mohl být zatočený dokola, jako na svém konceptu předvedl na letošním veletrhu CES Samsung. 

 
Prorotyp zařízení s ohebným displejem v podání společnosti Samsung

Můžeme zprávě od zástupce LG důvěřovat? To je složitější otázka; společnost v minulosti podobně proklamovala telefony s více jádry, ale konkurence je na trh dodala dříve. LG často na novou technologii reaguje tiskovou zprávou, že něco podobného chystají také. Obvykle však dojde ke zpoždění. Na druhou stranu se to spojuje se spekulací o plastovém displeji pro další generaci Samsung Galaxy Note. Možná je to pravda a ke konci roku nás čekají zařízení s novou a zajímavou technologii displejů.

David Podzimek

2 komentářů

  1. Kecy kecy kecy, LG toho naslibuje… dřív jak ke konci 2014 to nebude.

  2. abc (neregistrovaný)

    To je složitější otázka; společnost v minulosti podobně proklamovala telefony s více jádry, ale konkurence je na trh dodala dříve

    Který telefon s více jádry byl na trhu dříve než LG Optimus 2X?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).