Domů » Bleskovky » LG 360 VR: První dojmy z brýlí pro virtuální realitu (videopohled)

LG 360 VR: První dojmy z brýlí pro virtuální realitu (videopohled)

Přestože společnost LG směruje pozornost k nové vlajkové lodi G5 (první dojmy), na tiskové konferenci představila řadu zajímavého příslušenství. Kromě robotické koule LG Rolling Bot (videopohled) se jihokorejský výrobce rozhodl vstoupit do segmentu virtuální reality. Do stále atraktivnějšího odvětví vstupuje s brýlemi LG 360 VR. Stejně jako v případě konkurenčního řešení Samsung Gear VR je hlavní výpočetní jednotkou smartphone. Ten se k brýlím připojuje prostřednictvím kabelu a konektoru USB Type-C. Helma díky tomu váží pouhých 118 gramů, což se může jevit jako nesporná výhoda. Bohužel po krátkém vyzkoušení je znát, že LG je na poli VR nováčkem. Kvalita obrazu a celkový dojem obecně není na příliš dobré úrovni. Poměrně dost nešťastně je řešená korekce čoček, kdy je nutné sundat stínítko obepínající celou konstrukci.

LG 360 VR: První dojmy z brýlí pro virtuální realitu

Přestože jsou brýle velice lehké, jejich nošení je nepohodlné a upřímně si nedovedu představit jejich dlouhodobé používání. Na horní straně plastové konstrukce se nachází dvojice ovládacích tlačítek, jejichž nahmatání je intuitivní a nečinilo nám žádné potíže. Přítomných pracovníků jsme se pochopitelně zkoušeli ptát na cenu, bohužel bez úspěchu. To by mohlo naznačovat, že LG na vývoji stále pracuje. Parametry displeje LG neprozradilo, má však nahradit 130“ televizor sledovaný ze 2 metrů s jemností 639 ppi. Brýle jsou kompatibilní s 360° videi na YouTube a s jakýmkoliv dalším obsahem připraveným pro Google Cardboard.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments