Sledujte nás na YouTube

LG Rolling Bot: První dojmy z chytré koule (videopohled)

Společnost LG na letošním veletrhu MWC nepředstavila pouze svůj vlajkový smartphone G5, ale věnovala pozornost doplňkovém příslušenství, mezi které patří robotická koule. LG Rolling Bot je bílá koule, která se umí pohybovat všude, kam jí přikážete. Je vybavena konektivitou Wi-Fi a také 8Mpx kamerou, díky čemuž může pořizovat snímky a video vaší domácnosti, zatímco jste mimo domov. Rolling Bot má posloužit také jako hlídač domácích mazlíčků, ti budou moci díky vestavěnému reproduktoru slyšet váš hlas, kočky zase dokáže zabavit díky vestavěnému laserovému ukazovátku.

Poslední funkcí tohoto robůtka je vzdálené ovládání chytrých domácích spotřebičů. Pochopitelně nás zajímala kapacita akumulátoru, ovšem tu nám zástupci výrobce nechtěli prozradit. Pouze uvedli, že robot má vydržet zhruba 3 hodiny aktivního provozu, což považujeme za slušnou hodnotu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. Tibb (neregistrovaný)

    Ta gula mi trosku pripomina lietajuceho drona zo SW. DIY Levitating Jedi Training :)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *