Levný tablet Iconia A1-830 se 7,9″ displejem se v ČR začne prodávat ještě tento kvartál

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že Acer na CESu představil levný tablet Iconia A1-830, který bude díky použitému hardware cílit spíše na středně náročné uživatele. Novinka nabídne 7,9palcový IPS displej s rozlišením 1024 x 768 px a procesor Intel Atom Z2560 na frekvenci 1,6 GHz doplněný o 1 GB RAM.


Novinka nám svým designem trochu připomíná iPad mini

Velikost vnitřní paměti činí 16 GB, je však naštěstí rozšířitelná pomocí paměťových karet microSD. Nechybí ani 5Mpx fotoparát a potěší také tloušťka tabletu pouhých 8,5 milimetrů, hmotnost pak 380 gramů. Při běžném provozu by měl tablet vydržet zhruba 7,5 hodiny. Při výběru operačního systému padla volba na Android 4.2.1. V České republice se tablet začne v průběhu prvního čtvrletí tohoto roku za doporučenou koncovou cenu 4 990 Kč včetně DPH.

 

Zájemci si k tabletu budou kromě ochranného krytu, fólie nebo sady adaptéru s taškou dokoupit:

Klávesnice Crunch Keyboard: Pro uživatele, kteří potřebují klávesnici, nabízí Acer tenkou Crunch Keyboard, která je integrována do měkkého pouzdra z umělé kůže. Pouzdro s klávesnicí lze snadno složit tak, aby sloužilo jako stojánek pro tablet. Samotná klávesnice má tloušťku jen 5,3 mm, připojení Bluetooth 3.0 a nabíjí se přes konektor microUSB.

Pouzdro Crunch Cover: Pouzdro je vyrobeno z odolného mikrovlákna a lze jej složit více způsoby. Díky tomu může uživatel postavit tablet do různých úhlů podle potřeby. Toto tenké pouzdro zajišťuje přístup ke všem portům a je k dispozici v několika barevných provedeních.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku