Levný tablet Galaxy Tab3 Lite se v ČR začne prodávat na konci ledna, cena překvapí

Samsung na veletrhu CES v Las Vegas představil levný tablet Galaxy Tab3 Lite. Ten nabídne sedmipalcový displej s rozlišením WSVGA (1024 × 600 pixelů). Hnacím motorem se stalu dual-core čip Marvell PXA986 s taktem 1,2 GHz pro každé jádro, operační paměť má velikost 1 GB, vnitřní paměť pak 8 GB; nechybí ani slot na pam. karty microSDHC (až 32 GB). Operační systém Android 4.2.2 doplní uživatelské prostředí TouchWiz.

  

Fotoaparát nabídne 2 Mpx rozlišení, o bezdrátovou konektivitu se postará Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 a nechybí ani GPS/Glonass modul. Na trh přijde také verze se slotem na SIM kartu a podporou 3G sítí, ta však v České republice při zahájení prodeje dostupná nebude. Oficiálně se na našem trhu Wi-Fi verze tabletu objeví poslední lednový týden za doporučenou koncovou cenu 3 999 Kč s DPH. K dispozici bude bílá a šedá varianta.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku