Domů » Bleskovky » Letošní iPhony se mají jmenovat Xs, Xs Plus a 9. Co dalšího o nich víme?

Letošní iPhony se mají jmenovat Xs, Xs Plus a 9. Co dalšího o nich víme?

Přestože Apple představí novou generaci iPhonů tradičně až na podzim, uznávaný analytik Ming Chi-Kuo nás již nyní pravidelně zásobuje informacemi, které dostává od svých zdrojů, zejména od dodavatelských řetězců. Kuo nyní zveřejnil další detaily, které dávají třem chystaným jablečným novinkám zase o něco konkrétnější obrysy.

iPhone Xs a Xs Plus

Vlajkové modely, jejichž předobrazem je iPhone X, mají do názvu dostat přídomek „s“. Zatímco iPhone Xs má být přímým náhradníkem iPhonu X (Apple již údajně nechal snížit jeho produkci na polovinu) s několika málo kosmetickými změnami, iPhone Xs Plus bude úplnou novinkou s větším, 6,5″ displejem. Menší model si údajně ponechá OLED panel, u většího se spekuluje o LCD.

Oba telefony mají dostat 4 GB RAM a zhruba o čtvrtinu vyšší kapacitu akumulátoru, což u menšího modelu znamená 3 300 – 3 400 mAh. Akumulátor má být opět složen ze dvou kusů uspořádaných do tvaru L. Oba telefony mají dostat duální fotoaparát na zadní straně, přední TrueDepth kamera má zůstat stejná jako u současné generace; teprve u iPhonů roku 2019 má dojít k jejímu zmenšení a možná k osazení na obě strany telefonu.

iPhone 9

Mezi 5,8″ iPhonem Xs a 6,5″ iPhonem Xs Plus se má nacházet levnější model nazvaný iPhone 9. Ten se údajně nebude podobat loňským modelům, ale dostane novou LCD obrazovku od JDI nazvanou Full Active. Tento panel má rámečky tenké pouze 0,5mm, disponuje poměrem stran 18:9 a rozlišením 1 080 × 2 160 pixelů. Minusem pak bude nepodpora technologii 3D Touch.

JDI má pokrýt celkem 70 procent dodávek těchto panelů, o výrobu celého telefonu se má postarat trojlístek společností Pegatron (60%), Foxconn (30%) and Wistron (10%). Energii si telefon bude brát s 2 850 – 2 950mAh akumulátoru, fotoaparát na zádech bude mít údajně pouze jednu čočku. Chybět však nebude přední TrueDepth kamera s funkcemi Face ID a Animoji. iPhone 9 má být kvůli několika ústupkům nejlevnější z celého portfolia, údajně přijde na 700 – 800 dolarů (asi 14 400 až 16 400 korun bez DPH).

Pokud čekáte na druhou generaci iPhonu SE, musíme vás zklamat. Ming-Chi Kuo jeho příchod považuje za nepravděpodobný, údajně z důvodu nedostatku zdrojů (nikoliv finančních) pro jeho vývoj. Apple prý raději soustředí všechny své síly na trojici výše uvedených modelů, aby je stihl přivést na trh včas.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments