Domů » Bleskovky » Lenovo, Xiaomi a ZTE prý uvažují o vývoji vlastních čipsetů: Mají se Qualcomm s Mediatekem obávat?

Lenovo, Xiaomi a ZTE prý uvažují o vývoji vlastních čipsetů: Mají se Qualcomm s Mediatekem obávat?

V současné době pohání většinu smartphonů s operačním systémem Android čipsety od Qualcommu a Mediateku. Třetí výraznějším producentem je ještě Huawei se svými čipy Kirin. V poslední době se také objevovaly spekulace o tom, že své vlastní čipy chystá i Sony. Nakonec ovšem CEO společnosti vše popřel. Podle posledních zpráv se ale již možná brzy dočkáme nových procesorů. O vývoji vlastních čipů prý totiž uvažuje Lenovo, Xiaomi a ZTE.

Zřejmě největším důvodem pro vývoj vlastního čipu je snížení celkových výrobních nákladů telefonů. Druhým argumentem může být přizpůsobení čipu na míru pro požadované účely. Lenovo, Xiaomi i ZTE vyrábějí především levnější smartphony, kde by měl vlastní čip smysl.

Je otázkou, zda budou společnosti chtít investovat vysoké sumy do počátečního vývoje. Problémy by mohlo mít hlavně ZTE, jehož produkce je přeci jen nižší než je tomu u Lenova a Xiaomi. Nedávno ovšem společnost ZTE dostala od čínské vlády dotaci téměř 74 milionů amerických dolarů, která by podle všeho měla posloužit právě k nastartování vývoje vlastních procesorů architektury ARM.

S vlastními čipsety to nebudou mít výrobci z počátku vůbec jednoduché. Náskok konkurence je obrovský. S počátečními problémy se potýkal i Huawei, ale v současné době jeho čipy konkurenci dohnaly a obstojně s ní bojují.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. Ad ZTE, nemá vláda přímo podíl ve společnosti?

    • knizmi (neregistrovaný)

      To maj ve všech. Ať už přímou účastí, nebo skrz banky, které je financujou. Jeden z důvodů, proč můžou Číňani prodávat tak levně.

  2. shield (neregistrovaný)

    Ani se nedivím přehřívaní snap 810 vykon i někdy nižší než snap 808.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).