Domů » Bleskovky » Lenovo chystá levný smartphone Vibe X3 Lite s překvapivě dobrou výbavou

Lenovo chystá levný smartphone Vibe X3 Lite s překvapivě dobrou výbavou

Společnost Levovo v poslední době chrlí jeden povedený smartphone za druhým, přičemž další chystanou novinkou se má stát model Vibe X3 Lite. Ten má zaujmout vyváženým mixem výbavy příznivé ceny. Výpočetní výkon zajistí osmijádrový procesor s taktem 1,3 GHz a 2GB operační paměť. Zobrazovací schopnosti dostane na starosti 5,5“ IPS panel s rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Interní úložiště pojmě maximálně 16 GB dat s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na microSD karty.

 

Fotografické choutky půjde ukájet skrze 13Mpx fotoaparát s duální LED diodou a funkcí záznamu FullHD videa. Pro selfie maniaky bude připravena čelní kamerka s rozlišením pět megapixelů. Do 8,7 milimetru tenkých útrob se nastěhuje integrovaný akumulátor s poměrně štědrou kapacitou 3300 mAh. Pokud vývojáři věnují dostatečnou péči optimalizaci hardwaru, půjde o smartphone se zajímavou výdrží.

 

Poslední zajímavostí je snímač otisků prstů na zadní straně pod čočkou hlavního fotoaparátu. K podobnému řešení se uchyluje stále větší procento výrobců. Z ergonomického hlediska mu není co vytknout a po chvilce cviku si na něj zvykne drtivá většina uživatelů. Co se týče ceny, tak podle neoficiálních zdrojů nemá překročit 141 dolarů (zhruba 3 500 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Lenovo Vibe X3 Lite: Postrach levných Lumií ?

 2. Ad čtečka na zádech. Ano, jistě se naučím cvikem mít tak tenké prsty, abych jej dostal mezi přístroj a podložku (např. když to leží na stole), nebo mi doroste pár kloubů pro ovládání v držáku v autě, kryty/pouzdra taky „zlepší“ dostupnost, atd.:)

  Ne vážně, je to z nouze ctnost, prostě to nechtějí dát jako pěst na oko (alá HTC One A9) na čelní stranu, protože tomu tlačítku neumí dát další smysl (jako Apple nebo Samsung). Ale fakt na tom nehledejte nějaká pozitiva, ony nejsou:)

 3. shd (neregistrovaný)

  ako prednu stranu vyuzili paradne, ramiky vyzeraju mega male..

 4. Mozík (neregistrovaný)

  V USA za 3,5 a u nás tak o 2 víc :D

 5. fuu dobrá cena, tak to má vyzerať

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).