Domů » Bleskovky » Lenovo Vibe S1 Lite v prodeji: Střední třída s kvalitními selfie

Lenovo Vibe S1 Lite v prodeji: Střední třída s kvalitními selfie

Lenovo uvedlo na český trh dalšího zástupce střední třídy, který cílí především na příznivce selfie fotografií. Právě pro tyto potřeby je zde připravena 8Mpx přední kamerka s přisvětlovací diodou, která přijde vhod v horších světelných podmínkách.

O zobrazování se stará 5″ IPS displej s Full HD rozlišením (1080 x 1920 px). Výkon dodává osmijádrový čip MediaTek MTK 6753, kterému sekundují 2 GB RAM a 16GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu. Kapacita vestavěného akumulátoru je 2700 mAh.

Lenovo Vibe S1 Lite_family

Vibe S1 Lite disponuje dvěma sloty na SIM kartu s plnou podporou evropských LTE pásem. Zamrzí snad jen starší verze Androidu 5.1, „šestka“ by novince rozhodně slušela mnohem více, tak doufejme, že na sebe Lenovo s aktualizací na Marshmallow nenechá dlouho čekat.

Lenovo Vibe S1 Lite_01

Přední 8Mpx fotoaparát má zdokonalenou pětidílnou čočku a vestavěný blesk. Zadní 13Mpx fotoaparát je vybaven BSI senzorem, rychlým PDAF ostřením a dvoutónovým bleskem. Výbavu uzavírá integrovaná GPS, Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0 a FM rádio. NFC bohužel ve specifikacích chybí.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).