Domů » Bleskovky » Lenovo Vibe P1m se začíná prodávat v ČR: LTE, 4000mAh baterie a voděodolná vrstva

Lenovo Vibe P1m se začíná prodávat v ČR: LTE, 4000mAh baterie a voděodolná vrstva

Společnost Lenovo představila na veletrhu IFA levný smartphone Vibe P1m, jehož největším lákadlem má být dobrá výdrž. Na boku telefonu je dokonce k dispozici samostatný přepínač pro úsporu energie, kterým lze aktivovat speciální režim. Nezapomnělo se ani na podporu rychlého nabíjení. Voděodolná nanovrstva navíc ochrání tělo smartphonu před deštěm nebo náhodným politím. Zda je telefon certifikovaný stupněm krytí IPxx už ale výrobce neuvádí, pravděpodobně tomu tak nebude.

Novinka rovněž podporuje funkci USB OTG pro nabíjení jiných zařízení připojených přes USB. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čip od MediaTeku, který doplňují 2 GB RAM. Operační systém Android 5.0 tradičně doplňuje uživatelské prostředí od výrobce.

O zobrazování se stará 5″ IPS displej s HD rozlišením. Hlavní fotoaparát je 8Mpx, přední kamerka disponuje 5Mpx čipem. Nezapomnělo se ani na kompletní podporu LTE sítí (800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz), navíc můžete využít funkce dualSIM. Kapacita interního úložiště je 16GB a nechybí ani slot na microSD kartu (max. 32 GB).

Vibe P1m se na českém trhu prodává v černém a bílém provedení za 5 499 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Ian (neregistrovaný)

    Moc nechápu proč Lenovo dělá tak podobné telefony. Když to srovnám s jejich P70 tak vybavení a rozměry téměř identické nebo spíše o trochu horší. Cena stejná

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).